Niepewność w sztabie Andrzeja Dudy. "W wewnętrznych sondażach widoczna tendencja spadkowa"

W sztabie Andrzeja Dudy nie ma już wcześniejszej pewności co do zwycięstwa prezydenta w pierwszej turze wyborów - podaje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Z wewnętrznych sondaży wynika, że poparcie dla Andrzeja Dudy w ostatnich tygodniach spadło.

43,2 proc. - tyle wynosi według wyborczego sondażu IBRiS dla Onet.pl poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. To spadek o 6,5 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego badania. Na drugim miejscu znalazł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - 16 proc. Trzecie miejsce przypada Szymonowi Hołowni - 9,9 proc.

Na dalszych miejscach prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (9,6 proc.), europoseł Lewicy Robert Biedroń i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (po 6,8 proc.).

Zobacz wideo Trzaskowski za Kidawę-Błońską. Czy zarząd PO sugerował się wewnętrznymi badaniami?

"Widoczna jest tendencja spadkowa"

Jak podaje Wirtualna Polska, w sztabie Andrzeja Dudy nie ma już wcześniejszej pewności co do zwycięstwa w pierwszej turze. 

-Tendencja spadkowa prezydenta widoczna jest również w wewnętrznych sondażach. Do niedawna miał nawet ok. 60 proc. poparcia, kilka dni temu między 51 a 54 proc., obecnie jest to ok. 48-49 proc. - mówi w rozmowie z Wp.pl osoba ze sztabu prezydenta.

- W zewnętrznych sondażowniach również widoczny jest trend, który wyraźnie mówi o drugiej turze i pojedynku Duda – Trzaskowski. Wtedy druga tura i jej rozstrzygnięcie pozostaje sprawą otwartą. Będzie to głosowanie za PiS-em czyli urzędującym prezydentem i przeciwko PiS-owi - dodaje.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie ogłosiła jeszcze terminu wyborów prezydenckich. Ze wstępnych zapowiedzi polityków PiS wynika, że mogłyby one odbyć się w czerwcu lub lipcu.

Więcej o: