Sondaż "Faktów" już z Rafałem Trzaskowskim. Prezydent Warszawy na podium, ale za Hołownią

"Fakty" TVN opublikowały najnowszy sondaż prezydencki, w którym badani mogli wskazywać nie Małgorzatę Kidawę-Błońską, a Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy uzyskał 11 proc. poparcia, co stawia go za Szymonem Hołownią (17 proc.) i daleko za Andrzejem Dudą. Obecny prezydent wygrałby już w I turze z poparciem na poziomie 51 proc.

W najnowszym sondażu Kantar dla "Faktów" TVN uwzględniono, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej nie jest już Małgorzata Kidawa-Błońska, a o prezydenturę powalczy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Mimo zmiany kandydata - co wynika z badania - wynik KO jest daleki od tego, jakiego mogła oczekiwać największa opozycyjna formacja.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż

Z badania opublikowanego przez TVN wynika, że prezydent Andrzej Duda wygrałby już w pierwszej turze z poparciem na poziomie 51 proc. Należy jednak zaznaczyć, że ten wynik mieści się w granicy błędu statystycznego.

Drugie miejsce przypadło Szymonowi Hołowni, którego wskazało 17 proc. respondentów, a podium zamyka prezydent Warszawy. Na Trzaskowskiego zagłosowałoby 11 proc. ankietowanych.

Oprócz tego 6 proc. badanych wskazało lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, 5 proc. - Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, na Roberta Biedronia, europosła Lewicy, zagłosowałoby 3 proc. respondentów.

Badanie przeprowadzono telefonicznie w piątek, 15 maja, na próbie 1004 pełnoletnich osób.

Zobacz wideo Szymon Hołownia - kim jest kandydat na prezydenta, który wyrasta na najpoważniejszego rywala Dudy?
Więcej o: