"Człowiek-awaria zastąpił prawdziwą prezydent". TVP Info "powitała" kandydaturę Trzaskowskiego

"Człowiek-awaria zastąpił prawdziwą prezydent", "Był chaos w Warszawie, będzie chaos w Polsce?" - między innymi takie paski zobaczyliśmy po południu na antenie TVP Info. W ten sposób publiczna telewizja przyjęła wieść o ogłoszeniu przez Rafała Trzaskowskiego startu w wyborach prezydenckich.

Przedsmak narracji publicznej telewizji na temat kandydatury Rafała Trzaskowskiego mieliśmy już w czwartek wieczorem.

Wybory prezydenckie. TVP Info o Trzaskowski: Człowiek-awaria

W głównym wydaniu "Wiadomości" prezydenta Warszawy przedstawiono jako "człowieka-usterkę". Było to nawiązanie do awarii oczyszczalni ścieków Czajka. W piątek, po oficjalnym ogłoszeniu startu Trzaskowskiego, prezydent nie jest już człowiekiem-usterką, a człowiekiem-awarią.

"Człowiek-awaria zastąpił prawdziwą prezydent", "człowiek-awaria-powalczy o pałac" - pojawiło się na pasku TVP Info. "Był chaos w Warszawie, będzie chaos w Polsce?" - można było przeczytać na kolejnej belce.

Do komentowania kandydatury Trzaskowskiego zaproszono m.in. Michała Karnowskiego. - Rafał Trzaskowski zaczął z bardzo wysokiego C. Opowiadał nam o tym, że się świat zmienia, że rusza nowa fala, mam nadzieję, że to nie będzie fala ścieków - powiedział publicysta "Sieci".

Zobacz wideo Spotkanie Grodzki-Kaczyński? Bielan ma inną propozycję

Dla podkreślenia efektu TVP Info wyemitowało zbitkę zmontowaną z kilku wypowiedzi Trzaskowskiego, w których prezydent stolicy mówi o awarii Czajki.

"Rozkład jazdy TVP na następne dwa miesiące: Czajka, deprawacja nieletnich, reprywatyzacja, ucieczka z miasta dla kariery, homo [dowolne słowo]" - skomentował Rafał Madajczak z portalu Gazeta.pl.

"Idziemy się bić. Będą nam utrudniać proces zgłoszenia na każdym kroku. To wiemy. Będzie fala nienawiści w TVP. To wiemy. I musi być zmiana Prezydenta RP. Czas na nową falę zmian" - napisał z kolei Cezary Tomczyk, poseł PO.

Więcej o: