Kto za Małgorzatę Kidawę-Błońską? Wymieniany m.in. Trzaskowski. Dzisiaj opublikował spot

Z ustaleń Gazeta.pl wynika, że Rafał Trzaskowski może zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu po fotel prezydenta. W czwartek prezydent Warszawy opublikował krótkie wideo, które część komentatorów interpretuje jako spot wyborczy.

Jak pisaliśmy na Gazeta.pl, Platforma Obywatelska może zmienić kandydatkę na prezydenta. Małgorzata Kidawa-Błońska jeszcze nie odniosła się wprost do tych doniesień, ale z informacji Gazeta.pl wynika, że w piątek ok. godz. 10 ma zebrać się w zarząd Platformy Obywatelskiej. Na posiedzeniu może zostać wyłoniony nowy kandydat. W doniesieniach medialnych na temat potencjalnego nowego kandydata najczęściej pojawia się Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski zastąpi Kidawę-Błońską? Opublikował spot

Również z ustaleń Gazeta.pl wynika, że prezydent Warszawy jest brany pod uwagę. Atmosferę podgrzał zresztą sam Trzaskowski, który w czwartek przed południem opublikował krótkie wideo. Część komentatorów dopatrzyło się w nim nieoficjalnego spotu wyborczego.

Wideo składa się głównie z obrazków ze stolicy, którym towarzyszy śpiewany przez Tomasza Lipińskiego znany utwór Tiltu "Jeszcze będzie przepięknie". W pierwszej części klipu widzimy Warszawę w czasie epidemii, z nielicznie spacerującymi mieszkańcami w maseczkach. W kolejnej części pojawiły się archiwalne zdjęcia, na których widać m.in. tłumy nad Wisłą.

Zobacz wideo Bielan komentuje pogłoski o sejmowym klubie Porozumienia

- Teledysk został zamówiony przez stołeczny samorząd. Poprosiliśmy Tomasza Lipińskiego o wykonanie znanej piosenki. Chodzi o podniesienie na duchu warszawiaków - powiedział "Gazecie Wyborczej" Kamil Dąbrowa, szef miejskiego biura marketingu.

Tomasz Lipiński przed laty aktywnie wspierał Platformę Obywatelską. Utwór "Jeszcze będzie przepięknie" był szeroko wykorzystywano przez PO w kampanii w 2007 roku.

Więcej o: