Dudę zapytano, czy "poratowałby Żółtka szlugiem". "Nie sądzę, żeby były europoseł potrzebował ratowania"

- Czy jest szansa, że poratowałby pan Stanisława Żółtka szlugiem? - takie pytanie zadano Andrzejowi Dudzie podczas sesji Q&A. Prezydent przyznał, że zna osobiście Żółtka, ale nie mógłby poczęstować go papierosem, bo sam rzucił palenie.

Jeden z widzów piątkowego Q&A z Andrzejem Dudą zapytał, czy prezydent wiedział przed ostatnią debatą w TVP, kim jest Stanisław Żółtek. Głowa państwa odpowiedziała, że zna Stanisława. Jak się okazało, całkiem dobrze, bo kontrkandydat Dudy także pochodzi związany jest z Krakowem.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda pytany o "szluga" dla Żółtka

 - Znam pana Stanisława Żółtka długo. Poznaliśmy się osobiście w 2010 roku w Krakowie w czasie wyborów na urząd prezydenta Krakowa, gdzie pan Stanisław Żółtek też startował i był moim kontrkandydatem - odpowiedział Andrzej Duda. Prezydent przypomniał, że Żółtek był wiele lat temu wiceprezydentem stolicy Małopolski. Przyznał, że ostatnia debata prezydencka w TVP była już piątą debatą, w której zmierzył się z Żółtkiem. 

- Czy jest szansa, że poratowałby pan Stanisława Żółtka szlugiem? - brzmiało kolejne pytanie dotyczące krakowskiego polityka. - Nie sądzę, żeby Stanisław Żółtek jako były europoseł potrzebował, by w jakikolwiek sposób go poratować - powiedział Duda. - Natomiast jeśli chodzi - jak tu napisano - o szluga, czyli papieroska, to ja nie mógłbym poratować, bo nie palę papierosów od ponad trzech lat. Po prostu nie mam papierosów i nie mógłbym go poczęstować - skwitował preydent.

Zobacz wideo Czy majowy termin wyborów jest możliwy?

Pytanie zdaje się być kontynuacją żartu, który kilka dni temu zrobiono podczas podobnej sesji pytań i odpowiedzi ze Stanisławem Żółtkiem. Kandydata na prezydenta zapytano, czy jeśli zostanie prezydentem, poprosi Donalda Trumpa o "poratowanie szlugiem". Żółtek stwierdził, że gdyby nie miał papierosów, to "może by poprosił". - Ale jak będę prezydentem, to pewnie rzadko będę siedział na progu bez szluga - powiedział.

Więcej o: