Stanisław Gawłowski z zarzutami korupcyjnymi. Ale kolejne uchylenie immunitetu nie będzie konieczne

Stanisław Gawłowski zdobył mandat senatora w wyborach parlamentarnych. Ciążą na nim zarzuty korupcyjne, ale na potrzeby procesu sądowego nie będzie konieczne ponowne uchylanie jego immunitetu. Wszystko dlatego, że w mocy prawa pozostaje poprzedni wniosek w tej sprawie, na który zgodę wydała komisja regulaminowa Sejmu.
Zobacz wideo

Stanisław Gawłowski to jeden z czterech niezależnych senatorów, od których decyzji będą zależały losy opozycji w Senacie. W niedzielnych wyborach parlamentarnych wystartował z własnego komitetu Demokracja Obywatelska w okręgu nr 100 Koszalin. Gawłowski od lat jest członkiem Platformy Obywatelskiej, czterokrotnie był posłem z jej ramienia. Pełnił również funkcję wiceministra środowiska w rządzie PO-PSL.

Gawłowski odpowie na zarzuty. Ponowne uchylenie immunitetu nie będzie konieczne 

Wraz z wyborem Gawłowskiego na senatora powracają pytania o kwestię jego immunitetu. Wszystko dlatego, że w lipcu tego roku Gawłowski usłyszał zarzuty korupcyjne w związku z tzw. aferą melioracyjną. Jest oskarżany o przyjęcie łapówek m.in. kwoty w wysokości 700 tys. złotych (chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Gawłowski podkreśla, że jest niewinny, co zamierza udowodnić przed sądem.

Immunitet nie ochroni Gawłowskiego, ale też nie będzie konieczności jego ponownego uchylania na potrzeby procesu sądowego. Jak potwierdza Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej, wystarczy, że immunitet został uchylony raz - wtedy, gdy Gawłowski został przesłuchany w charakterze podejrzanego (był wówczas posłem, a o uchyleniu immunitetu zadecydowała Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych w listopadzie ubiegłego roku).

-Tak wynika z przepisów prawa - wyjaśnia prok. Bialik w rozmowie z Gazeta.pl. 

Ponowny wniosek o uchylenie immunitetu nie będzie konieczny, a senator będzie odpowiadał przed sądem. 

Więcej o:
Komentarze (95)
Stanisław Gawłowski z zarzutami korupcyjnymi. Ale kolejne uchylenie immunitetu nie będzie konieczne
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 45 razy 37

  Już cztery lata pisiory odgrazają się że wsadzą przestępców a jeszcze nikt nie siedzi.

 • sprawazlewa

  Oceniono 43 razy 29

  Kiedy przesłuchają kryształowego Prezesa na okoliczność przyjęcia łapówki? Może Adrian już go ułaskawił, o czym zapomniał powiadomić suwerena?

 • czechy11

  Oceniono 35 razy 27

  Patrzcie dziwnym trafem nowe oskarżenia zbiegły die z gorączkowymi próbami korumpowania senatorów przez mafie Kaczyńskiego w celu przejęcia kontroli nad Senatem 😀

 • 545osa

  Oceniono 30 razy 22

  Jednak uchylenie wczesniej dot posła teraz jest senatorem.
  Poza tym to było za poprzedniej kadencji. Co pani prokurator ziobrowa pieprzy..... tA czynność nie dotyczy nowej kadencji..... tak więc senator ma na obecną kadencję immunitet czy ziobrowa prokurator chce czy nie chce....niech przeczyta przepisy

 • czechy11

  Oceniono 27 razy 19

  Pizsiory wymyśliły sobie sposób na przejęcie Senatu. Fałszywymi zarzutami próbują rozmiękczyć gościa, Liczą ze postaszą i przyjmie ofertę spokój za głosowania

 • speedy13

  Oceniono 16 razy 14

  Powoli, powoli. Zarzuty można postawić każdemu. Jak się ma prokuraturę pod pełną kontrolą to żaden problem. Ale jeszcze sąd musi ocenić, czy te zarzuty mają oparcie w jakichś dowodach.

 • honkers

  Oceniono 15 razy 13

  A co z Matełuszem i jego działkami, nadzorem finansowym składającym korupcyjne propozycje prywatnym bankom aby je przejąć na rzecz PiSu, z burelNIKiem jawnie kpiącym z fiskusa. Co z Jarosławem który zdecydowanie przekroczył prawo w sprawie dwóch wież. Co wreszcie z latającym marszałkiem czy sprzeniewierzającym publiczne pieniądze na mrzonki smoleńskie Antonim ? O obsadzie zarządów i rad nadzorczych jawnie obrabiających skarb państwa i kpiących z wyborców PiS nawet nie ma co pisać bo to standard.

 • wo151

  Oceniono 12 razy 12

  prok. Bialik jest w błędzie. a skoro jest niedouczona, to winna zrzec się pełnionej funkcji. Pies trącał Gawłowskiego, lecz Bialik nie ma prawa wprowadzac czytelników w błąd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX