Ojciec i syn dostali się do Sejmu. Będą reprezentować różne partie

Andrzej i Dobromir Sośnierzowie otrzymali w ostatnich wyborach parlamentarnych mandaty posłów. Ojciec i syn od dłuższego czasu zaangażowani są w politykę. Reprezentują jednak różne partie.
Zobacz wideo

Obaj kandydaci startowali w wyborach do Sejmu w okręgu katowickim, jednak - jak podkreśla portal Interia.pl - znajdowali się na różnych listach.

Andrzej Sośnierz od lat jest związany z PiS

Andrzej Sośnierz kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości, reprezentuje jednak partię Porozumienie Jarosława Gowina. Zagłosowało na niego 6 061 wyborców (1,29 proc.). Nie jest to pierwszy raz, kiedy dostał się do Sejmu - posłem był już trzykrotnie. Lata temu związany był z Platformą Obywatelską, jednak kiedy w 2005 roku dostał się do Sejmu, przeszedł do PiS. W 2010 roku przyłączył się do klubu parlamentarnego Polska jest Najważniejsza, który został przekształcony w Porozumienie.

Dobromir Sośnierz ma związki z Korwin-Mikkem

Jego 43-letni syn - Dobromir Sośnierz - otrzymał trzy razy więcej głosów niż ojciec. Poparło go 22 191 głosujących (4,73 proc.). On jednak startował z list Konfederacji Wolność i Niepodległość, a jest członkiem partii Wolność.

Z polityką jest związany od 1990 roku. Działał m.in. w Kongresie Nowej Prawicy i partii KORWiN. W marcu 2018 roku zastąpił Janusza Korwin-Mikkego w funkcji europosła, z czego ten ostatni zrezygnował. W wyborach w maju nie wywalczył mandatu. 

Więcej o: