Janusz Korwin-Mikke: Przeciętny wyborca PiS nie jest człowiekiem inteligentnym

W trakcie odpowiadania na pytania internautów Janusz Korwin-Mikke postanowił publicznie podzielić się swoją oceną wyborców partii rządzącej. - Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS - powiedział jeden z liderów Konfederacji.
Zobacz wideo

14 października, już po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów, jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke odpowiadał na pytania internautów na żywo na Facebooku. Jeden z nich pytał, czy formacja Korwin-Mikkego będzie w stanie przekonać osoby głosujące na Prawo i Sprawiedliwość do swoich postulatów.

Jeden z internautów wspomniał w tym kontekście polityka Konfederacji Sławomira Mentzena, który był "jedynką" partii na toruńskiej liście i nie dostał się do parlamentu. Internauta wyraził pogląd, że właśnie ten polityk potrafiłby objaśniać meandry wolnorynkowych korzyści dla "zwykłego emeryta". Korwin-Mikke przyznał, że Mentzen jest "znakomitym wykładowcą", jednak wyraził wątpliwość, czy wyborcy PiS go zrozumieją:

Natomiast zapewniam, że przeciętny emeryt, głosujący na PiS nie zrozumie nic, z tego, co on mówi. On (Mentzen - red.) posługuje się językiem, który jest zrozumiały dla człowieka inteligentnego, natomiast przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS.

Korwin-Mikke: 70 proc. ludzi w Polsce nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy

Po czym Korwin-Mikke przeszedł do wyjaśnień, że jeżeli są ludzie, którzy wierzą, że w państwie będzie lepiej, gdy "rząd zabierze im 700 zł, a da 500", to są to osoby "nie przy zdrowych zmysłach".

Trzeba zrozumieć: 70 proc. ludzi w Polsce, nie tylko w Polsce, nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy autobusów, tego człowieka się nie przekona. Równie dobrze można im tłumaczyć teorię względności

- skwitował.

Do Sejmu IX kadencji Konfederacja wprowadziła 11 posłów, notując 6,81 proc. głosów w skali całego kraju. Wśród nich są m.in. Jakub Kulesza, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki czy Dobromir Sośnierz.

Więcej o: