Nowe bastiony PiS. W tych gminach partia Jarosława Kaczyńskiego odniosła miażdżące zwycięstwo

Do niedawna to gmina Kulesze Kościelne była nazywana "bastionem PiS". W ostatnich wyborach parlamentarnych to w gminie Godziszów partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła najwięcej - bo prawie 89 proc. - głosów. Tymczasem Koalicję Obywatelską poparł mniej niż jeden procent tamtejszych wyborców.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość najwięcej głosów zdobyło w gminie Kulesze Kościelne. Na tę partię zagłosowało tam wtedy 85 proc. wyborców. W tym roku również osiągnął tam wysoki wynik - 84 proc. głosów zostało oddanych na kandydata na posła z partii Jarosława Kaczyńskiego. Jest jednak gmina, w której poparcie dla PiS jest jeszcze większe.

Wybory parlamentarne 2019. Godziszów to nowy "bastion PiS"

Najwyższy wynik PiS osiągnął w gminie Godziszów w województwie lubelskim. Z danych PKW wynika, że na tę partię zagłosowało tam 88,87 proc. mieszkańców - oddano na nią 2 874 głosy. Drugi wynik osiągnęła Konfederacja Wolność i Niepodległość - 4,02 proc. Co ciekawe, najsłabsze poparcie otrzymała Koalicja Obywatelska. Zagłosowało na nią... zaledwie 6 osób (0,19 proc.).

Frekwencja w tej gminie wyniosła 69,33 proc.

- Zupełnie mnie to nie zaskakuje. U nas kościoły są wciąż pełne, a sami ludzie przywiązani do wartości chrześcijańskich i poglądów konserwatywnych. Nie jesteśmy też gminą specjalnie bogatą, dlatego programy społeczne PiS cieszą się poważaniem - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską mgr inż. Józef Zbytniewski, wójt gminy Godziszów, komentując wysokie poparcie dla PiS.

Godziszów to jednocześnie miejsce, gdzie w referendum akcesyjnym w 2003 roku prawie 90 proc. mieszkańców uznało, że nie chce wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wysokie wyniki PiS w województwie podlaskim

Kolejną gminą, w której partia Jarosława Kaczyńskiego osiągnęła bardzo wysoki wynik jest Kobylin-Borzymy w województwie podlaskim. Tam PiS osiągnął wynik 87,95 proc. z 1 336 głosami - wynika z danych PKW. Na Koalicję Obywatelską zagłosowało tam 1,45 proc. głosów - poparły ją 22 osoby. Do urn poszło w sumie 57,42 proc. uprawnionych.

Również w województwie podlaskim znajduje się gmina Przytuły. Tam PiS, według PKW, osiągnął trzeci najwyższy wynik - 85,94 proc. Na Koalicję Obywatelską zagłosowało tam 2,42 proc. miejscowych wyborców (21 osób). Frekwencja wyniosła tam 50,49 proc.

Więcej o:
Komentarze (118)
Wybory 2019. Nowe bastiony PiS. W tych gminach partia Jarosława Kaczyńskiego odniosła miażdżące zwycięstwo
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 53 razy 43

  "U nas kościoły są wciąż pełne, a sami ludzie przywiązani do wartości chrześcijańskich i poglądów konserwatywnych. Nie jesteśmy też gminą specjalnie bogatą, dlatego programy społeczne PiS cieszą się poważaniem"
  Czyli wszystkie dzieci ze wsi już na plebanii, a wszyscy dorośli dają du*y za 500+. Tfu!

 • andmas

  Oceniono 40 razy 34

  Pis bazuje na Ciemnogrodzie i średniowieczu ,gdzie ludzie są ciemni i bazują na wiedzy Proboszcza .

 • vontomke

  Oceniono 37 razy 33

  Jak Kaczyński może utrzymać władzę? Konserwując biedę, kościół i ciemnogród. Właśnie takie przypadki to pokazują - biedni i głupi będą zawsze głosowali na PiS, pisowcy doskonale sobie zdają sprawę że żeby władzy nie utracić muszą ten stan zachować.

 • albacor

  Oceniono 25 razy 23

  Gó... mnie obchodzi ta zapyziała, swietojebliwa gmina ktora doi dopłaty i na ktorą pracują ci z wielkich miast

 • jael53

  Oceniono 25 razy 21

  Poproszę o dane, z czego żyje największa grupa mieszkańców tej gminy - czy to nie jest tak, jak to zwykle bywa w tych okolicach, tudzież na Podlasiu i Podkarpaciu - że dla blisko połowy lub ponad połowy podstawowe źródło utrzymania to świadczenia społeczne, a legalną pracą para się 12 - 17%.

 • cehaem

  Oceniono 25 razy 21

  Polskie jadro ciemnosci....

 • pepper-salt

  Oceniono 26 razy 18

  Ja bym te miejscowości nazwał koncentracją baranów.

 • true_lysander

  Oceniono 20 razy 14

  Wieś Godziszów ma 2 156 mieszkańców, z czego 51,2% stanowią kobiety, a 48,8% mężczyźni. W latach 1998-2011 liczba mieszkańców zmalała o 14,2% --- i spada dalej.
  Wszyscy którzy myślą inaczej niż większość, stąd wyjeżdżają. Duszno tu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX