Konfederacja chce unieważnienia wyborów z powodu "manipulacji TVP". "Połamanie prawa wyborczego"

Konfederacja chce unieważnienia przez Sąd Najwyższy wyborów parlamentarnych.
- Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować - powiedział Robert Winnicki.

Jak powiedział na konferencji Robert Winnicki, Konfederacja "doświadczyła wielu kłamstw" ze strony TVP. - W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować - powiedział podczas konferencji polityk ugrupowania.

Cała konferencja Konfederacji:

Zobacz wideo

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja chce unieważnienia wyników

Michał Wawer, radca prawny i polityk Konfederacji, przekonywał, że w trakcie ciszy wyborczej TVP powinna opublikować przeprosiny i sprostowania materiałów dotyczących sondaży, w których pominięto ich ugrupowania. - Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów w przekonaniu, że Konfederacja z dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego. To nie tylko rażące złamanie prawa, tutaj doszło do zignorowania prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia kodeksu wyborczego - przekonywał Wawer. Polityk poinformował, że politycy złożą do Sądu Najwyższego protest wyborczy, w którym będą domagać się unieważnienia wyborów. Według Wawra, gdyby TVP "wykonała nałożone wyrokiem sądowym obowiązki", wynik jego ugrupowania byłby lepszy.

- Konfederacja, jako organizacja tworzona przez legalistów, nie może ignorować tak rażących naruszeń prawa - powiedział dziennikarzom Grzegorz Braun.

Konfederacja w wyborach do Sejmu uzyskała 6,81 proc. głosów, co daje jej 11 mandatów.

Więcej o:
Komentarze (267)
Konfederacja chce unieważnienia wyborów z powodu "manipulacji TVP". "Połamanie prawa wyborczego"
Zaloguj się
 • wranek

  Oceniono 85 razy 79

  Państwowo-partyjna TVPiS łże ,kłamie i oszukuje. Za moje pieniadze.
  I tu, Korwin ma racje. TVPiSowska swołocz trzeba rozgonić jak najszybciej.

 • dudi-w

  Oceniono 47 razy 45

  To by sie zadziało.... Macierewicz juz łeb wystawił i pluje, Karczewski zapowiada przekupywanie senatorów... a jeden dzień od opublikowania wyników minął. Mam nadzieje, ze w powtórzonych wyborach PIS przegrałby!!!! AMEN

 • herrpietru

  Oceniono 60 razy 42

  Coś czuje że więcej krwi napsuje PiSowi tych 11 posłów konfederacji niż cala opozycja

 • tubthumper

  Oceniono 32 razy 32

  te typy to kompletnie nie moja bajka i ogólnie mam o nich niskie mniemanie, ale faktem jest, że słusznie się rzucają. te mrzonki o 10% to może i naciągane, ale cieszy mnie, że do sejmu dostało się trochę więcej aktywnych antypisowców, zarówno z prawej, jak i lewej strony. może wywoła to jakieś konkretniejsze działania u głównych sił opozycji, bo pod zarządem smutnego grzegorza popadli w totalny marazm.

 • norman67

  Oceniono 50 razy 26

  Super! Zaczęło się! Będzie miał PiS prze..ne, a nie jak z tymi bezjajowymi pełowcami!

 • piszedoosla

  Oceniono 26 razy 24

  Kukiz dla Ciebie:

  "Faszystowskie hasła, swastyki na murach
  Dawni pacyfiści zamienili się w faszystów
  Jedna ojczyzna i jeden naród
  Kiedyś anarchiści, dziś nacjonaliści"

 • czechy11

  Oceniono 23 razy 21

  Wyglada na to, że te wszystkie przestępcze ustawy które produkowała mafia Kaczyńskiego służące do niszczenia niezależności sadownictwa posłużą niedługo do rozprawienia się z PiSowcami. A mądrzy ludzie mówili i przestrzegali

 • next-mcgyver2

  Oceniono 23 razy 21

  Dobrze, że z Konfederacji jest więcej wolnorynkowców niż narodowców jak Winnicki czy Bosak. A co do mediów rządowych, mają 100% racji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX