Konfederacja chce unieważnienia wyborów z powodu "manipulacji TVP". "Połamanie prawa wyborczego"

Konfederacja chce unieważnienia przez Sąd Najwyższy wyborów parlamentarnych.- Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować - powiedział Robert Winnicki.

Jak powiedział na konferencji Robert Winnicki, Konfederacja "doświadczyła wielu kłamstw" ze strony TVP. - W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować - powiedział podczas konferencji polityk ugrupowania.

Cała konferencja Konfederacji:

Zobacz wideo

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja chce unieważnienia wyników

Michał Wawer, radca prawny i polityk Konfederacji, przekonywał, że w trakcie ciszy wyborczej TVP powinna opublikować przeprosiny i sprostowania materiałów dotyczących sondaży, w których pominięto ich ugrupowania. - Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów w przekonaniu, że Konfederacja z dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego. To nie tylko rażące złamanie prawa, tutaj doszło do zignorowania prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia kodeksu wyborczego - przekonywał Wawer. Polityk poinformował, że politycy złożą do Sądu Najwyższego protest wyborczy, w którym będą domagać się unieważnienia wyborów. Według Wawra, gdyby TVP "wykonała nałożone wyrokiem sądowym obowiązki", wynik jego ugrupowania byłby lepszy.

- Konfederacja, jako organizacja tworzona przez legalistów, nie może ignorować tak rażących naruszeń prawa - powiedział dziennikarzom Grzegorz Braun.

Konfederacja w wyborach do Sejmu uzyskała 6,81 proc. głosów, co daje jej 11 mandatów.

Więcej o: