Wybory 2019. Syn Beaty Kempy nie został posłem. Nie pomogło wsparcie od Zbigniewa Ziobry

23-letni Cezary Kempa, syn europosłanki PiS Beaty Kempy, nie zdobył mandatu w Sejmie w niedzielnych wyborach parlamentarnych. We wrocławskim okręgu nr 3, z którego startował, uzyskał ok. 2,9 tys. głosów.
Zobacz wideo

- Nie zabiegałam o to, aby syn startował. To jego suwerenna decyzja - tak mówiła w lipcu europarlamentarzystka PiS Beata Kempa w rozmowie z "Super Expressem". Posłanka podkreślała, że jej syn - 23-letni Cezary Kempa - "to polski patriota, wielbiciel Żołnierzy Wyklętych".

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarne 2019. Cezary Kempa poza Sejmem

Cezary Kempa w niedzielnych wyborach parlamentarnych kandydował z okręgu nr 3 (Wrocław) z przedostatniego miejsca nr 27 na liście Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał 2 923 głosy. W samej rodzinnej gminie Syców było to 341 głosów.

Tym samym Cezary Kempa uzyskał 14. wynik na 28 kandydatów z listy PiS. Mandaty w tym okręgu zdobyło pięć kandydatów Prawa i Sprawiedliwości: Mirosława Stachowiak-Różecka, Paweł Hreniak, Jacek Świat, Przemysław Czarnecki i Agnieszka Soin.

Kempa zapowiadał, że w przypadku uzyskania mandatu chciałby zajmować się m.in. kwestiami związanymi z ochroną przyrody, zieloną energią, czystością powietrza. 

 

Jak się okazuje, Cezaremu Kempie nie pomogła wspólna wrześniowa konferencja z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Ziobro zachwalał kandydaturę Kempy i przekonywał, że młody kandydata od lat jest zaangażowany w działalność Solidarnej Polski.

Wykazał się rzadką cechą skromności, którą spotykam w polityce. Początkowo proponowałem Czarkowi wysokie miejsce na PiS w pierwszej piątce, ale kategorycznie odmówił. Odmówił również miejsca w drugiej dziesiątce, powiedział, że chce takie miejsce, które jest najmniej wyróżniające

- powiedział Ziobro.

Więcej o:
Komentarze (301)
Wybory 2019. Syn Beaty Kempy nie został posłem. Nie pomogło wsparcie od Zbigniewa Ziobry
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 161 razy 149

  A taki zdolny. Nawet podobno czyta bez dukania i lubi żołnierzy wyklętych. Nie znam lepszych rekomendacji do bycia posłem. Widocznie wyborcy nie dorośli jeszcze do decyzji kto się nadaje.

 • batura3

  Oceniono 107 razy 101

  Błagam, nie pokazujcie jej - to obraża moje odczucia estetyczne:)))

 • tcas

  Oceniono 108 razy 98

  I całe szczęście, że nie zdobył mandatu. Jeden mega pustak o nazwisku Kempa, w polityce polskiej wystarczy.

 • pan.szklanka

  Oceniono 68 razy 62

  Własna matka za główną zaletę syna uważa patriotyzm, o którym Umberto ECO pisał, że "to ostatnie schronienie łajdaków". Przykre to.

 • def11

  Oceniono 58 razy 56

  "to polski patriota, wielbiciel Żołnierzy Wyklętych".

  Przecież to kluczowe kompetencje by posłem zostać. Na pewno doszło do pomyłki, szkoda, że Staszek Piotrowicz też się nie dostał, mógłby reasumpcję zrobić.

 • anty_moradziecki

  Oceniono 59 razy 53

  Mąż Waldek z problemem alkoholowym (szkoda człowiek, znałem go osobiście - ale jak się ma taką mendę w domu to trudno się dziwić), synek wielbiciel żołnierzy zmarzniętych, taka cudowna rodzina. Nie udało się, nawet Zero nie pomógł, jakoś mi ich nie żal...

 • norman67

  Oceniono 52 razy 50

  Te mordy, te pisowkie mordy, te dziedziczne pisowskie mordy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX