Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. PiS samodzielnie rządzi w Sejmie, ale nie ma Senatu

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,59 proc. ma 235 mandatów w Sejmie. PiS nie będzie z kolei rządził Senatem, gdzie zdobył 48 mandatów. Frekwencja w wyborach wyniosła 61,74 proc.
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (46)
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. PiS samodzielnie rządzi w Sejmie, ale nie ma Senatu
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 6 razy 4

  jakiś pisowski "sygnalista" znał dokładny rozkład mandatów o godzinie 9 rano. może komisja państwowa propisowych sługusów to wytłumaczy. oraz dlaczego do ostatniej chwili nie było wyników z Gdyni, a już podawaliście oficjalne.

 • meki_majcher

  Oceniono 7 razy 3

  Czas radosnego rządzenia właśnie się skończył, jest co prawda druga kadencja, ale jest też trochę przykrych dla ludzi wiadomości, np. o podwyżkach... Gdyby była pełnia władzy, można by te niedobre wieści jakoś stonować... A tak to już opozycja zadba, by zaczęło się od trzęsienia ziemi, a później to napięcie będzie tylko rosło. Poza tym, przez ten pieprzony opozycyjny Senat to zaczną wyłazić informacje o faktycznym stanie państwa i finansów. Bez pełni władzy nie da się tego ukrywać, a ludziom to się nie spodoba. Nie sądzę byśmy musieli długo czekać, aż pisuary zaczną się między sobą gryźć, wzajemnie oskarżać i zwalać winę. Będzie naprawdę ciekawie, choć pozostającym w kraju szczerze współczuję ...

 • andrzej.wald

  Oceniono 7 razy 3

  PiS samodzielnie nadal może rządzić ale veto prezydenckiego już nie odrzuci. Tego populizmu i takiej propagandy jak w mediach "publicznych" nie było nawet za komuny w stanie wojennym. jak zobaczyłem 11/10/2019 program publicystyczny prowadzony w TVP Info przez Adriana Klarenbacha, gdzie zaprosił do udziału trzech przedstawicieli partii z obozu rządzącego, a po jednym z komitetów wyborczych opozycji to pomyślałem, że to zabieg na miarę czasów Macieja Szczepańskiego za PRLu.

 • polakadam

  Oceniono 7 razy 3

  Kaczor stracił senat i od razu zrobił się skłonny do kompromisu.
  Coś szybko spokorniał.
  Żadnych kompromisów z moherowymi komuchami.

 • poppers68

  Oceniono 2 razy 2

  To jedyny obszar, w którym opozycja poszła po rozum do głowy i niemal połączona przystąpiła do wyborów. Efekt? Wygrana.
  Dlaczego tak się stało? Bo najwyraźniej chętnych akurat do senatu było zapewne mniej. Z kolei do Sejmu chciały wszystkie koleżanki i koledzy Roberta, Władka czy Adasia. Bo w Sejmie można cichutko sobie z boku pobierać pensyjkę a w Senacie zaczyna się potrzeba posiadania szerszej wiedzy a i odpowiedzialnej pracy jakby więcej.
  Doskonale widać 2 rzeczy : było potencjał na sukces w Sejmie i jest wygrana w Senacie.
  Tyle, że niektórym się po prostu nie chciało szerzej połączyć z obawy o ryzyko niedostania roboty na Wiejskiej.
  To smutne.

 • czarna_zoska

  Oceniono 4 razy 2

  Jesli Schetyna j jego żęby wciąż bedzie liderrm PO, to w nasteonych wyborach glosuje na PSL. Grzegorz zejdz ze sceny.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 6 razy 2

  No to teraz zacznie się handel w Senacie. Który z senatorów zechce w jeden dzień zostać "ustawionym na całe życie", żeby zacytować pewnego radnego sqrwysyna ze Śląska.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 1 raz 1

  Leciutko przerabiając Mistrza:

  Balbina każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..

 • si.vis.pacem.para.bellum

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy Piotrowicz idzie siedzieć? Tylko to mnie teraz interesuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX