Jarosław Kaczyński przyznaje, że "w tej chwili" PiS nie ma większości w Senacie. "Stosujemy pewne reguły"

Jarosław Kaczyński skomentował oficjalne, zwycięskie dla PiS wyniki wyborów. W swoim oświadczeniu prezes partii przywołał również niedawne zwycięstwo węgierskiego Fideszu i stwierdził, że tylko dwie partie w Europie mogą cieszyć się tak olbrzymim poparciem. Stwierdził też, że jego ugrupowanie "w tej chwili" nie ma większości w Senacie, ale to dlatego, że "stosuje pewne reguły".
Zobacz wideo

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wygłaszania oświadczenia odniósł się do faktu, że Koalicja Obywatelska odbiła Senat. Jak stwierdził, oponenci Prawa i Sprawiedliwości nie byli uczciwi.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: stosujemy pewne reguły

- Jeśli chodzi o Senat, to z naszego punktu widzenia nie jest rzeczą dobrą, że co prawda pokonaliśmy PO, ale jest kilku posłów niezależnych, z trzy osoby z PSL-u i nie mamy w tej chwili bezwzględnej większości w Senacie

- tłumaczył Jarosław Kaczyński.

- Ale to po pierwsze wynika z tego, że my stosujemy pewne reguły. My byśmy mogli mieć co najmniej remis w Senacie gdybyśmy chcieli wystawiać osoby, które z naszego punktu widzenia na to nie zasługiwały. Nasi polityczni przeciwnicy nie mają takich oporów, wystawiają osoby, wobec których wystawiane są zarzuty karne. I to nas właśnie kosztowało

- dodał prezes.

Szef PiS powiedział, że Senat nie będzie w stanie zablokować ustaw, natomiast nowy układ sił może spowodować przedłużenie procesu legislacyjnego.

Prezes: W Senacie jest pole do kompromisu

Jednocześnie prezes PiS zadeklarował, że w izbie wyższej parlamentu będzie szukał politycznej zgody. - Będziemy dążyli do tego, by Senat stał się miejscem, gdzie nie będzie wojny, która niszczy polską politykę - powiedział.

Być jak Viktor Orban

Kaczyński podkreślił, że polska polityka dzięki PiS przesunęła się na nowy poziom.

- Przedtem żadna formacja polityczna, ani nie osiągnęła takiego wyniku procentowego, a tym bardziej nie osiągnęła takiego wyniku jeśli chodzi o ilość głosów - powiedział. Mówiąc o sukcesie PiS, które zdobyło w wyborach ponad 8 milionów głosów, prezes powołał się też na rząd Victora Orbana.

- Jest dobrze, a będzie lepiej, jak nasza polityka będzie kontynuowana. Tylko dwie partie w Europie mają tak wysokie poparcie. (...) My prowadzimy politykę uczciwymi metodami

- mówił, dodając, że "w przypadku Fideszu poparcie jest  jeszcze wyższe".

Więcej o:
Komentarze (256)
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Jarosław Kaczyński przyznaje, że PiS nie ma większości w Senacie. "W tej chwili" - zastrzegł prezes
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 96 razy 82

  "…tylko dwie partie w Europie mogą cieszyć się tak olbrzymim poparciem."

  O, Panie Prezesie, była w Polsce partia, która cieszyła się duużo wyższym poparciem. Podobnie korzystała z mediów, podobnie nawet mówiła o swoich przeciwnikach - i w każdych wyborach miała 95%!

  Nazywała się PZPR. Skończycie podobnie, to tylko kwestia czasu.

 • jack_flash

  Oceniono 70 razy 62

  “wystawiają osoby, wobec których wystawiane są zarzuty karne” - waszych „karniaków” marionetka ułaskawiła swego czasu. To są te reguły?

 • def11

  Oceniono 69 razy 61

  "Stosujemy pewne reguły"

  Np jak mamy jakiegoś przestępcę to wysyłamy go do Andrzeja Dudy, wiecie tego prezydenta, a ten go ułaskawia, no i jest jak nowy, można powiedzieć kryształowy, takie reguły :)

  Prezes

 • jego-wysokosc

  Oceniono 55 razy 53

  Pamiętaj cyniczny, stary dziadzie, że przejdziesz do historii jako jeden z największych szkodników Polski.

 • norman67

  Oceniono 50 razy 44

  To co dziadu, kto będzie przekupywany, a kto szantażowany, by do was "przeszedł'? "Kałużyzacja" senatorów. Kolejny pisowski termin po kurstwie telewizji i ziobryzacji sprawiedliwości.

 • iremus

  Oceniono 44 razy 38

  Jarosław Kaczyński przyznaje, że "w tej chwili" PiS nie ma większości w Senacie. "Stosujemy pewne reguły"....
  Renata Beger obnaża PiS i IV RP
  Piotr Bojarski, Michał Danielewski, Aleksandra Przybylska
  27 września 2006 | 00:00
  Kupczenie stanowiskami w rządzie i kulisy politycznych negocjacji - to wszystko poznali Polacy dzięki posłance Samoobrony z Piły....... zabroniony link antyamnezyjny

 • pt.nut

  Oceniono 39 razy 37

  Ha ha! Znowu klasyczna projekcja w wykonaniu mini-prezesa. Sam otoczony kryminalistami, oskarza o to opozycje. No, ale suweren wie tylko to, co ma wiedziec.

 • piotraa81

  Oceniono 36 razy 34

  Wasze reguły są takie same jak Kalego... jak Kali ukraść krowę to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle...

 • polak666maly

  Oceniono 40 razy 30

  glownie dwie: klamstwa i zlodziejstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX