Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Wyszkowski do Jacka Kurskiego: Podaj się do dymisji

Opozycjonista z czasów PRL i członek kolegium IPN Krzysztof Wyszkowski obarcza prezesa TVP Jacka Kurskiego winą za to, że PiS w wyborach do Sejmu nie uzyskało większości konstytucyjnej. "Wzywam cię do złożenia dymisji" - napisał.
Zobacz wideo

PKW podała wyniki wyborów do Sejmu. Wygrał je PiS z wynikiem 43,59 proc. Oficjalnie nie znamy jeszcze podziału na mandaty. Według sondażu late poll partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 239 mandatów, co oznacza samodzielne rządy.

Krzysztof Wyszkowski, sympatyzujący z PiS opozycjonista z czasów PRL, liczył jednak na lepszy wynik. W niedzielę pisał na Twitterze: "Stawiam na 350 miejsc w Sejmie dla PiS". Już pierwsze badanie exit poll, a następnie wyniki płynące z komisji, musiały pozbawić złudzeń sympatyka obecnie rządzącej partii.

Wyszkowski do Kurskiego: Podaj się do dymisji

Wyszkowski za winnego braku większości konstytucyjnej uznał Jacka Kurskiego i wezwał go do dymisji. "Jacku Kurski - wybacz Przyjacielu, ale uważam, że jesteś współodpowiedzialny, obok np. podwyżki minimalnego wynagrodzenia, za brak większości konstytucyjnej, więc wzywam Cię do złożenia dymisji" - napisał na Twitterze Wyszkowski.

PKW podała wyniki

PKW o godz. 18 poinformowała o wynikach wyborów do Sejmu ze wszystkich komisji. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 43,59 proc., Koalicja Obywatelska - proc. 27,40. Trzeci wynik ma Lewica (12,56 proc.) Do Sejmu weszły też PSL-KP z wynikiem 8,55 proc. i Konfederacja - 6,81 proc. Ok. godz. 20 PKW poda na konferencji oficjalne pełne wyniki wyborów parlamentarnych (razem z podziałem mandatów oraz informacją o frekwencji).

Więcej o: