Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Wyszkowski do Jacka Kurskiego: Podaj się do dymisji

Opozycjonista z czasów PRL i członek kolegium IPN Krzysztof Wyszkowski obarcza prezesa TVP Jacka Kurskiego winą za to, że PiS w wyborach do Sejmu nie uzyskało większości konstytucyjnej. "Wzywam cię do złożenia dymisji" - napisał.
Zobacz wideo

PKW podała wyniki wyborów do Sejmu. Wygrał je PiS z wynikiem 43,59 proc. Oficjalnie nie znamy jeszcze podziału na mandaty. Według sondażu late poll partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 239 mandatów, co oznacza samodzielne rządy.

Krzysztof Wyszkowski, sympatyzujący z PiS opozycjonista z czasów PRL, liczył jednak na lepszy wynik. W niedzielę pisał na Twitterze: "Stawiam na 350 miejsc w Sejmie dla PiS". Już pierwsze badanie exit poll, a następnie wyniki płynące z komisji, musiały pozbawić złudzeń sympatyka obecnie rządzącej partii.

Wyszkowski do Kurskiego: Podaj się do dymisji

Wyszkowski za winnego braku większości konstytucyjnej uznał Jacka Kurskiego i wezwał go do dymisji. "Jacku Kurski - wybacz Przyjacielu, ale uważam, że jesteś współodpowiedzialny, obok np. podwyżki minimalnego wynagrodzenia, za brak większości konstytucyjnej, więc wzywam Cię do złożenia dymisji" - napisał na Twitterze Wyszkowski.

PKW podała wyniki

PKW o godz. 18 poinformowała o wynikach wyborów do Sejmu ze wszystkich komisji. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 43,59 proc., Koalicja Obywatelska - proc. 27,40. Trzeci wynik ma Lewica (12,56 proc.) Do Sejmu weszły też PSL-KP z wynikiem 8,55 proc. i Konfederacja - 6,81 proc. Ok. godz. 20 PKW poda na konferencji oficjalne pełne wyniki wyborów parlamentarnych (razem z podziałem mandatów oraz informacją o frekwencji).

Więcej o:
Komentarze (291)
Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Wyszkowski do Jacka Kurskiego: Podaj się do dymisji
Zaloguj się
 • ul32

  Oceniono 190 razy 184

  Antykomunistyczny opozycjonista utożsamia Telewizję Publiczną z partią - rechot historii

 • polakadam

  Oceniono 120 razy 114

  Po takiej krytyce Kura powinien wyskoczyć z wieżowca na Woronicza . I najlepiej gdyby spadł na Wyszkowskiego.

 • pedro.666

  Oceniono 107 razy 103

  Ale że co? Dla Wyszkowskiego TVPiS Kurskiego było zanadto obiektywna, tak? :)

 • matamzimu

  Oceniono 101 razy 97

  strasznie ujowo zainwestowane 1 200 000 000. dobrze że nie swoje, co towarzysze?

 • puuchatek

  Oceniono 85 razy 83

  K…, oni już nawet nie udają. Zbyt słabemu wynikowi partii rządzącej winne są PUBLICZNE media i ich zbyt słabe zaangażowanie w kampanię.

  Panie Wyszkowski, do jasnej cholery - po cholerę Pan byłeś opozycjonistą?! Przecież za PRL było idealnie: telewizja przedstawiała Jedynie Słuszne Poglądy, Urban wspierał Jedynie Słuszną Partię, która w związku z tym miała (rzecz prosta) 95% poparcia, a wolnych mediów nie było i już

  Tęskni pan za tymi czasami, panie Wyszkowski? NAPRAWDĘ?

  Co za żenada…

 • jxl82

  Oceniono 62 razy 58

  Zaczynają się gryźć. Ratlerek prezesa i york z IPN-u.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 56 razy 54

  Czy Kurski Jacek "Członek honoru" wysłucha apelu drugiego "Człowieka Honoru"?

 • Wizard Marco

  Oceniono 52 razy 52

  Czyli jawnie potwierdza, że to dzięki TVPiS partia rządząca uzyskała wysoki wynik. Dziwne, że obserwatorzy OBWE widzą to, czego nie widzi się u nas. Że telewizja publiczna jest jawnie propartyjna.

 • europeanian

  Oceniono 57 razy 51

  wciskajcie więcej ciemnoty na tvp to ludzie stracą kompletnie cierpliwość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX