Joanna Mucha: Te wybory były do wygrania. Jakiś proces weryfikacji musi nastąpić

Posłanka KO oraz liderka listy w Lublinie Joanna Mucha w programie "Tak jest" w TVN24 dala do zrozumienia, że działacze Koalicji mają żal do przewodniczącego Grzegorza Schetyny, a ich wynik wyborów do Sejmu mógł być lepszy. Mucha zapowiedziała, że w najbliższych dniach toczyć się będą wewnętrzne rozmowy na temat kampanii.
Zobacz wideo

Joanna Mucha była gościem Michała Morozowskiego w programie "Tak jest" w TVN24. Jasno dała do zrozumienia, że przewodniczący Grzegorz Schetyna będzie musiał przeprowadzić solidny rachunek sumienia.

Joanna Mucha: Te wybory były do wygrania

- Stanęliśmy na wysokości zadania. Inną sprawą jest to, że moim zdaniem te wybory były do wygrania przez nas. I tylko to, że ta kampania była przeprowadzona w taki sposób, sprawiło, że niestety wygrane nie zostały

- powiedziała posłanka w programie "Tak Jest" w TVN 24.

Na pytanie, czy to oznacza, że teraz zacznie się rozliczanie szefa partii, odpowiedziała:

- Z pewnością każda partia będzie w tej chwili prowadziła wewnętrzne rozmowy.

Czy Grzegorz Schetyna straci stanowisko szefa partii?

- Czy ja dobrze rozumiem, że pani rozpoczęła teraz w PO proces rozliczania swojego przewodniczącego z przebiegu kampanii wyborczej? - upewnił się prowadzący program Andrzej Morozowski.

-Taki proces się już rozpoczął, taka dyskusja w PO trwa i jak najbardziej myślę, że w ciągu najbliższych dni i tygodni będziemy o tym rozmawiać. Jedno wiemy po tych wyborach, że PiS następnej kadencji już nie wygra. (...) Uważam, że jakiś proces weryfikacji musi nastąpić

- stwierdziła jego rozmówczyni.

Więcej o:
Komentarze (153)
Joanna Mucha: Te wybory były do wygrania. Jakiś proces weryfikacji musi nastąpić
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 46 razy 14

  Jest oczywiste, że PO wygrałaby wybory i te i przed 4 laty. Gdyby na czele stal Janusz Palikot.
  Tymczasem to właśnie w wierchuszce PO Janusz Palikot był temperowany, że rzekomo za mocno wali w kacze kupry. A przecież tu nie ma miejsca na żadną delikatność.

 • 13sw

  Oceniono 18 razy 12

  Wynik wyraźnie pokazuje, że opozycja mogła wygrać te wybory. Natomiast nie wierzyła w to, więc nie zawalczyła.

  Albo uznała, że bezpieczniej dać osłabionemu PiS-owi realizować swoje bajki. Rządy trzech partii opozycyjnych w czasie nadchodzącego spowolnienia gospodarczego długo by nie potrwały, natomiast dałyby PiS-owi większość konstytucyjną w następnej kadencji.

  A tak większość konstytucyjna pozwalająca rozliczyć PiS na poziomie do komitetu dzielnicowego czeka opozycję za 4 lat lub wcześniej.

 • nietyp

  Oceniono 25 razy 11

  Kto nie z Grzesiem..., tego zmieciem!!! No i chooj, że się nie rymuje... Nie musi, to biały wiersz jest.

 • saksalainen

  Oceniono 9 razy 9

  Nie mam osobiście nic do pana Schetyny, udało mu się parę fajnych rzeczy (np. koalicja do wyborów europejskich), ale ludzie go nie lubią. To fakt. Nie ma co zaklinać rzeczywistości, nie lubią go.

  Może powinien zająć jakieś wewnątrzpartyjne stanowisko, choćby szefa frakcji. Ale jako twarz Platformy, po prostu jej szkodzi.

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 9

  Mam przeczucie że w następnych wyborach lewica wyprzedzi platformę.
  Powstanie rząd koalicyjny centrolewicowy czym wcale się nie zmartwię. Pisowcy będą uciekać na Białoruś a ci co zostaną stworzą opozycję katolicko totalną. Kościelni pedofile w końcu wyladują w więzieniach a kk znowu będzie krzyczał że jest prześladowany tak jak w komunie. Ale tym razem ludzie mu nie uwierzą.

 • tluzny

  Oceniono 8 razy 8

  PO to jest normalna partia. Demokratyczna. Wybory przegrane, to sa wybory na nowego szefa w Styczniu. I to mi sie podoba.

 • my_kroolik

  Oceniono 20 razy 8

  Grzesio powinien zapłacić głową za tę kampanię. Była bez pomysłu, bez ducha, bez sensu! Platforma dostała minimum tego co się jej należało. Nie dzięki Grzesiowi, ale mimo jego "przywództwa".

 • alejagwiazd

  Oceniono 13 razy 7

  Fabisiak co glosowala za ustawa Kaji Godek aby karac wiezieniem kobiety znowu weszla do sejmu na plecach PO. Wstrętne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX