Wyniki wyborów. Bernadeta Krynicka najprawdopodobniej poza Sejmem [WYBORY PARLAMENTARNE 2019]

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała pełne dane z obwodowych komisji wyborczych do Sejmu z okręgu numer 24. Wynika z nich, że Bernadeta Krynicka nie zdobędzie mandatu. Posłanka PiS w maju 2018 roku uciekała przed protestującymi niepełnosprawnymi w Sejmie.
Zobacz wideo

W okręgu nr 24 (Białystok) PKW podliczyła 100 proc. danych z komisji obwodowych. Wszystko wskazuje na to, że posłanka PiS Bernadeta Krynicka raczej nie obejmie mandatu posła IX kadencji Sejmu. Aby można było to oficjalnie ogłosić, potrzebne jest jeszcze stanowisko PKW.

Wybory parlamentarne 2019. Bernadeta Krynicka najprawdopodobniej poza Sejmem

Krynicka ma 9. najlepszy wynik z list PiS w tym okręgu, a jak wskazują przewidywania, Prawo i Sprawiedliwość uzyska w nim 8 mandatów. Bernadeta Krynicka zgodnie z danymi ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych zdobyła 9. miejsce, zdobywając 9 328 głosów.

Przypomnijmy, że Bernadeta Krynicka zasłynęła tym, że w maju 2018 roku uciekała przed protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych w Sejmie. Media obiegło wtedy słynne zdjęcie, jak parlamentarzystka PiS w niebieskiej sukience ucieka korytarzem sejmowym przed goniącymi ją uczestnikami protestów. Wśród nich była m.in. Iwona Hartwich, jedna z liderek protestów, która w tegorocznych wyborach parlamentarnych kandydowała do Sejmu z trzeciego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej okręgu toruńsko-włocławskiego. Hartwich w przeciwieństwie do Krynickiej dostała się do Sejmu.

Przypomnijmy, że w wyborczym spocie Bernadeta Krynicka przekonywała, że "bycie posłem to więcej niż praca, to służba i pomoc. Wiem, jak ważne są potrzeby samorządowców, służby zdrowia, osób niepełnosprawnych".

Więcej o: