Wybory parlamentarne 2019. Szef Rady Mediów Narodowych bez mandatu. Czabański nie wejdzie do Sejmu

Szef Rady Mediów Narodowych, poseł PiS, Krzysztof Czabański nie zasiądzie w Sejmie nowej kadencji. Kandydatowi nie pomogło ani drugie miejsce na liście PiS w okręgu nr 5, ani spot z Jarosławem Kaczyńskim.
Zobacz wideo

Wygląda na to, że Krzysztofowi Czabańskiemu z PiS nie pomógł nawet spot na tegoroczne wybory, w którym wystąpił z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. PKW opublikowała już dane ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w okręgu nr 5 (Toruń) i w wyborach do Sejmu Czabański uzyskał 5 413 głosów.

Wynik obecnego posła PiS jest zaledwie 8. najlepszym na liście, co nie przełoży się na mandat. Spośród 13 mandatów, które są do rozdzielenia w okręgu nr 5, sześć trafi do kandydatów PiS, cztery do KO, dwa do Lewicy, a jeden do PSL.

By z list PiS w tym okręgu dostać mandat trzeba było zdobyć mniej więcej tyle głosów, co Mariusz Kałużny - 10 984. Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, zebrał zaledwie połowę tego. Należy dodać, że taki wynik Czabański zanotował jako "dwójka" na liście PiS.

Czytaj więcej: Holecka żaliła się na "bezpardonowe ataki" na pracowników TVP. Czabański: My stoimy za wami murem. Pani się nie boi

Krzysztof Czabański już pożegnał się na Facebooku z kolegami i koleżankami z parlamentu:

Więcej o: