Wyniki wyborów. Marek Kuchciński mistrzem Podkarpacia. "Afera samolotowa" mu nie zaszkodziła [WYBORY 2019]

Marek Kuchciński pożegnał się ze stanowiskiem w atmosferze skandalu. Polityk PiS w lipcu podał się do dymisji po tym, jak wyszło na jaw, że korzystał z rządowych samolotów w celach prywatnych. "Afera samolotowa" najwyraźniej nie zaszkodziła byłemu marszałkowi Sejmu, który otrzymał mandat także w tych wyborach, zdobywając 61 262 głosów.
Zobacz wideo

Marek Kuchciński był "jedynką" na listach PiS do Sejmu w Krośnie w okręgu nr 22. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej - po przeliczeniu głosów ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych - wynika, że polityk otrzymał 61 262 głosów, ponownie zdobywając mandat.

Wyniki wyborów. Marek Kuchciński zdobył mandat na Podkarpaciu [WYBORY 2019]

Marek Kuchciński skomentował swój wynik.

Miała być afera, a jest ponad 60 tysięcy głosów. Serdecznie dziękuję!!! #JedziemyDalej

- napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że w lipcu Koalicja Obywatelska domagała się odwołania Marka Kuchcińskiego z fotela marszałka Sejmu z powodu "afery samolotowej". Okazało się, że Kuchciński wykorzystywał rządowe samoloty do prywatnych podróży, także z rodziną. Polityk PiS w oświadczeniu przyznał, że odbył 23 takie loty, zaś każdy z nich miał status HEAD. Gdy na początku sierpnia prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające, Marek Kuchciński sam złożył rezygnację.

Więcej o: