Sejm nie dla byłego prokuratora stanu wojennego i aktualnego posła PiS. Piotrowicz nie uzyska mandatu

Stanisław Piotrowicz nie uzyska mandatu poselskiego. PKW podała pełne dane dla okręgu nr 22, z którego startował - obecnemu parlamentarzyście zabrakło ponad 800 głosów, by pozostać w poselskich ławach.
Zobacz wideo

Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, w tej kadencji był znany przede wszystkim ze swojej aktywności w roli przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Przewodniczącemu Piotrowiczowi opozycja wielokrotnie zarzucała, że jest stronniczy, i to właśnie na jego komisji dochodziło w latach 2015-2019 do awantur czy odbierania głosu, nie tylko politykom przeciwnych formacji.

Piotrowicz startował z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 22 (Krosno) z piątego miejsca. Tymczasem z danych PKW - pełnych - wynika, że nawet niezłe miejsce na listach na wybory parlamentarne nie pozwoli Piotrowiczowi pozostać w Sejmie.

Wybory parlamentarne 2019. Sejm nie dla Stanisława Piotrowicza

W tym okręgu do podzielenia jest 11 mandatów, a 8 z nich przypadnie PiS, dwa Koalicji Obywatelskiej, a jeden PSL. Stanisław Piotrowicz uzyskał natomiast 10 293 głosów, co jest dopiero dziewiątym najlepszym wynikiem na liście PiS. O ile w Sejmie pozostanie np. były marszałek Marek Kuchciński, tak do ław nie wróci Piotrowicz.

Ile zabrakło Piotrowiczowi? 8. miejsce pod względem głosów zajął Tadeusz Chrzan z 11 117 głosami, czyli o 824 więcej od Piotrowicza.

Więcej o:
Komentarze (384)
Wybory parlamentarne 2019. Wyniki wyborów w okręgu nr 22. Stanisław Piotrowicz bez mandatu posła
Zaloguj się
 • zdradliwe_pisozyty

  Oceniono 192 razy 190

  Skoda - był wpaniałą twarzą "Dobrej Zmiany" - prawdziwy komunista i dobry UBek.
  Doświdczenie z PZPR i prokuratury stanu wojennego było bardzo przydatne

 • zwolay

  Oceniono 103 razy 99

  Starzy Towarzysze nie dadzą mu zginąć - na pewno będzie czekać jakaś ciepłą posadka na państwowym :) Będzie jak za starych ,dobrych lat- jak za komuny!

 • krzywelustro

  Oceniono 64 razy 62

  Prokurator Pełnagębazębów - ofiara martyrologii komunistycznej
  * w latach osiemdziesiątych wielokrotnie brutalnie awansowany.
  * siłą wcielony do aktywu PZPR.
  * w 1984 roku niesłusznie oskarżony o wzorową dyscyplinę i nadzwyczaj wysoką wydajność w pracy oraz o zaangażowanie społeczno-polityczne, a w rezultacie bestialsko odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

 • gromek1

  Oceniono 62 razy 62

  Precz z komuną! Przecz z komuną! - skandował proqrwator i słowo stało się ciałem.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 54 razy 54

  Taka gwiazda opozycji w stanie wojennym? Normalnie skandal! Załamani najbardziej są ci opozycjoniści których wyciągał z więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX