Sejm nie dla byłego prokuratora stanu wojennego i aktualnego posła PiS. Piotrowicz nie uzyska mandatu

Stanisław Piotrowicz nie uzyska mandatu poselskiego. PKW podała pełne dane dla okręgu nr 22, z którego startował - obecnemu parlamentarzyście zabrakło ponad 800 głosów, by pozostać w poselskich ławach.
Zobacz wideo

Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, w tej kadencji był znany przede wszystkim ze swojej aktywności w roli przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Przewodniczącemu Piotrowiczowi opozycja wielokrotnie zarzucała, że jest stronniczy, i to właśnie na jego komisji dochodziło w latach 2015-2019 do awantur czy odbierania głosu, nie tylko politykom przeciwnych formacji.

Piotrowicz startował z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 22 (Krosno) z piątego miejsca. Tymczasem z danych PKW - pełnych - wynika, że nawet niezłe miejsce na listach na wybory parlamentarne nie pozwoli Piotrowiczowi pozostać w Sejmie.

Wybory parlamentarne 2019. Sejm nie dla Stanisława Piotrowicza

W tym okręgu do podzielenia jest 11 mandatów, a 8 z nich przypadnie PiS, dwa Koalicji Obywatelskiej, a jeden PSL. Stanisław Piotrowicz uzyskał natomiast 10 293 głosów, co jest dopiero dziewiątym najlepszym wynikiem na liście PiS. O ile w Sejmie pozostanie np. były marszałek Marek Kuchciński, tak do ław nie wróci Piotrowicz.

Ile zabrakło Piotrowiczowi? 8. miejsce pod względem głosów zajął Tadeusz Chrzan z 11 117 głosami, czyli o 824 więcej od Piotrowicza.

Więcej o: