Wybory parlamentarne 2019. W okręgu nr 100 poparciem podzielono się jak tortem. Zdecydowało 320 głosów

320 głosów - tyle zadecydowało o tym, że to Stanisław Gawłowski z PO zostanie senatorem. Tak wyrównanego pojedynku nie będzie chyba nigdzie: w okręgu nr 100 głosy między trzema kandydatami rozdzieliły się w następujący sposób: 33,67 proc., 33,43 proc. oraz 32,90.
Zobacz wideo

Wybory parlamentarne za nami, pełne wyniki nie są jeszcze znane, jednak są pełne dane z okręgu nr 100 w wyborach do Senatu. W szranki stanęło tam trzech kandydatów.

Jest wielce prawdopodobne, że w żadnym innym starciu nie było tak wyrównanej walki. Głosy między kandydatów podzieliły się prawie po 1/3: po 33,67 proc., 33,43 proc. oraz 32,90 proc.

Kto jest naprawdę - w tym wypadku - szczęśliwym zwycięzcą? Stanisław Gawłowski, były sekretarz generalny PO, który uzyskał dokładnie 44 956 głosów. Za nim uplasował się Krzysztof Nieckarz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości z niewiele gorszym wynikiem: 44 636. To oznacza, że Gawłowski wygrał o włos - dzięki 320 głosom więcej.

Niewiele gorzej poradził się kandydat niezależny Krzysztof Berezowski, który uzyskał 43 933 głosów. Różnice między nimi nawet na grafikach są ledwo widoczne:

W przypadku Gawłowskiego sytuacja jest skomplikowana: startował z list własnego komitetu "Demokracja Obywatelska", a przeciwko niemu Koalicja Obywatelska nie wystawiła kontrkandydata. Stanisław Gawłowski pozostaje jednocześnie członkiem Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (22)
Wybory parlamentarne 2019. Wynik w okręgu nr 100. Stanisław Gawłowski z mandatem senatora, wygrał o włos - 320 głosów
Zaloguj się
 • tom_aszek

  Oceniono 14 razy 10

  "Gawłowski wygrał o włos - dzięki 320 głosom więcej."

  I kto mówi, że nie warto głosować bo "mój głos nic nie zmieni"?

 • zwyklaosoba

  Oceniono 9 razy 7

  I to mi się podoba. Na tym polega prawdziwa demokracja, że obywatele czyli my możemy sobie wybrać kogo chcemy, a nie kogo nam pozwolą politycy. Niestety obawiam się, że przewodnia siła suwerena by wykończyć konkurentów politycznych, pod górnolotnymi hasłami przywracania przyzwoitości w życiu publicznym, wprowadzi wkrótce zmiany zabraniające startować w wyborach osobom z zarzutami prokuratorskimi. I będą mogli wykluczyć z wyborów każdego kogo tylko będą chcieli.

 • wicked1985

  Oceniono 1 raz 1

  Poprawcie tytuł na głównej. Aż oczy bolą od tego "Koszlaina". Czy "redaktor" pisząc to nie ma podkreślania błędów? Albo nie zwraca na to uwagi.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 3 razy 1

  Koszlain? nie ma takiego miasta Koszlain.

 • tad-tad1

  0

  Nie pomogło 4 lata grilowania Gawłowskiego, tam naciągana "afera'' że nikt poza durnym pisiorem nie uwierzył , ale nauka taka , ni pójdziesz do wyborów to może twojego głosu braknie twojemu kadydatowi, , A Panu Gawłowskiemu gratuluję,

 • piotr110660

  0

  To Gawronik teraz z Koszalina

 • bogpan

  Oceniono 2 razy 0

  Gawłowski miał siedzieć, a zostaje senatorem. To tyle jeżeli chodzi o wsadzanie złodziei z PO przez złodziei z PiS do pierdla. Nie tykają się nawzajem, bo to jedno i to samo bagno.

 • etyk3

  Oceniono 4 razy 0

  Z Senatu do celi + ?

 • janciovodnik

  0

  W okręgu konińskim Arndt walczy z Gawłem... tez mało brakuje na razie, Czekamy na Śrem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX