Wyniki wyborów do Sejmu. PKW podała dane z 91 proc. komisji [WYBORY PARLAMENTARNE 2019]

Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 do Sejmu. Znamy już dane z prawie 91 proc. obwodowych komisji wyborczych.
Zobacz wideo

Podczas konferencji prasowej o godzinie 10 Państwowa Komisja Wyborcza podała kolejne cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 do Sejmu. Zastępca przewodniczącego PKW Sylwester Marciniak przedstawił dane z prawie 91 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Wyniki wyborów do Sejmu. PKW podała dane z 91 proc. komisji

Zgodnie najnowszymi danymi, wciąż przoduje Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało 44,57 proc. Na drugim miejscu wciąż znajduje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,65 proc., zaś podium zamyka SLD Lewica, zgarniając 12,27 proc. głosów. Do Sejmu wciąż wchodzą jeszcze dwa ugrupowania: PSL z wynikiem 8,63 proc. oraz Konfederacja z wynikiem 6,76 proc.

Kolejna konferencja PKW odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13:30.

Pełne wyniki wyborów poznamy jeszcze w poniedziałek lub we wtorek rano.

Więcej o:
Komentarze (299)
Wyniki wyborów do Sejmu. PKW podała dane z 91 proc. komisji [WYBORY PARLAMENTARNE 2019]
Zaloguj się
 • aramisrobi

  Oceniono 83 razy 57

  Nie wiem dlaczego Polonia z USA ma mi organizować życie . Prawo wyborcze powinno być tam gdzie płacisz podatki.

 • mlody_dron

  Oceniono 62 razy 34

  Potężny dług zaciągnięty na poczet 500+ oraz zwalniająca światowa gospodarka = katastrofa dla Polski w ciągu najbliższych lat

 • plac.czerwony

  Oceniono 64 razy 26

  Rozumiem, że tępy, postfolwarczny religijny kołtun głosuje na pisuar. Nie rozumiem, że inteligencja z POKO płaszczy się przed rzymską sektą.

 • kadykianus

  Oceniono 36 razy 24

  Kaczyński ma wroga, z którym nie wygra. Tym przeciwnikiem jest CZAS. To ostatnie wybory w których wygrał. Zandberg z Razem na trzecim miejscu w Warszawie, duża przegrana PiSu w dużych miastach, lewica w Sejmie jako trzecia, prowincja za pisem poza tym nikt. W liceum we Wroc PiS dostał od uczniów 12%, lewica 30%. Przyszłość nie jest optymistyczna dla dziada z Żoliborza i on i tym wie. A po jego śmierci to wszystko się rozpadnie tak samo jak po śmierci Korwina pro hitlerowska prawica odejdzie w niebyt. Ja śpię spokojnie.

 • zgred151

  Oceniono 29 razy 21

  Podkarpacie jak zwykle . Pasuje jak ulał powiedzenie " dlaczegoś biedny , boś głupi , dlaczegoś głupi , boś biedny "

 • zero_cukru

  Oceniono 20 razy 14

  Z calym szacunkiem, ale jesli opozycja nadal bedzie miala tow. Schetyne na czele z jego gdukajaca swita to PiS bedzie rzadzil przez kolejne 40 lat. Glupie spoleczenstwo to jedna przyczyna, ale trudno znalezc madrosc rowniez w opozycji.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 20 razy 12

  Wyniki nic nie zmienią.
  PiS nie ma większości konstytucyjnej, a to oznacza, że najważniejsze jest dalej Prawo Unii Europejskiej i Traktat Akcesyjny, które są nadrzędne nad wewnętrznym regulaminem tego rejonu UE.
  Druga kadencja PiS to rewelacyjna okazja do wyegzekwowania obietnic.
  Jedna z nich będzie bardzo trudna do spełnienia. To reanimacja upadającego systemu Ochrony Zdrowia. Zadłużenie szpitali przekracza 12 miliardów złotych, a Pracowników Medycznych mamy najmniej w UE na 1000 mieszkańców. W dodatku młodzi Pracownicy Medyczni nie są zainteresowani pracą w warunkach wyzysku, jeśli mają dalej pracować w tym rejonie Unii Europejskiej.
  Życzę rządowi PiS powodzenia w konkurowaniu na rynku pracy Unii Europejskiej o naszych Pracowników Medycznych, by zechcieli w tym, a nie innym rejonie UE wykonywać swój zawód :))))

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 9 razy 7

  Ale że Rychu Terlecki nie wejdzie? Brawo Kraków!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX