Wyniki wyborów. PKW podała częściowe wyniki do Sejmu z 82,79 proc. komisji [Wybory parlamentarne 2019]

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała kolejne częściowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 do Sejmu, tym razem z 82,79 proc obwodowych komisji wyborczych.
Zobacz wideo

Po przeliczeniu przez Państwową Komisję Wyborczą głosów - tym razem z 82,79 procent obwodowych komisji wyborczych - Prawo i Sprawiedliwość dalej jest na prowadzeniu, zdobywając w wyborach do Sejmu 45,16 procent głosów.

Wyniki wyborów 2019. PKW podała wyniki do Sejmu z 82,79 proc. komisji

Koalicja Obywatelska ma według tych cząstkowych wyników 26,10 procent. SLD - 12,10 procent. PSL - 8,81 procent., a Konfederacja - 6,71 procent.

Przewaga PiS spada jednak w miarę liczenia głosów. Według cząstkowych wyników wyborów do Sejmu z 42,22 proc. komisji obwodowych, które PKW podała rano, Prawo i Sprawiedliwość miało 49,30 proc. głosów, zaś Koalicja Obywatelska 22,27 proc. obywateli. Z kolei pierwsze sondażowe wyniki pokazywały właśnie na znacznie mniejszą przewagę PiS - według danych zebranych w badaniu exit pool, ta partia miała mieć ponad 43 procent, a KO - ponad 27 procent.

Więcej o:
Komentarze (123)
Wyniki wyborów. PKW podała częściowe wyniki do Sejmu z 82,79 proc. komisji [Wybory parlamentarne 2019]
Zaloguj się
 • km1957

  Oceniono 31 razy 17

  Smutne dla przyszłości edukacji i nauki w Polsce jes to, że PiS wygrał głosami ludzi gorzej wykształconych (lub niewykształconych). To oznacza, że nie będzie inwestowania w poprawę poziomu kształcenia społeczeństwa i rozwój badań naukowych.
  Żadna waaadza nie podcina gałęzi, na której siedzi i nie chce dobrowolnie tracić swojego elektoratu :(

 • ar.co

  Oceniono 26 razy 12

  Kwaśna mina Kaczyńskiego - mimo triumfalistycznych pokrzykiwań - mówi sporo. On sam dostał po tyłku od Kidawy, i to mocno. Nawet sąsiedzi nie chcieli na niego głosować. Cóż, oni go znają naprawdę, a nie z lukrowanej propagandy.

 • albacor

  Oceniono 20 razy 10

  Wspaniale, że PIS da wygrała. Teraz mozna bedzie rozliczyć to pieprzone rozdawnictwo kasy: setki tysięcy mieszkań, miliony samochodów, 13-tki, 14-tki, 500+, krowa+, itp. Cieszcie się durnie dopóki czas. A czas niedaleki.........................

 • xorock

  Oceniono 12 razy 8

  A szczegółowe statystyki. Rolnicy i bezrobotni, osoby z zawodowym i podstawowym wykształceniem - ponad 50% dla PiS. Uroki demokracji.

 • bezy2008

  Oceniono 19 razy 7

  PiS - pendolino mknie na zderzenie z betonowym murem. Wesołe lata będą

 • pawel_xyx

  Oceniono 12 razy 4

  Polacy to jednak naród który lubi jak go ktoś trzyma za szyję i napierdziela po ryju. Znajomość ekonomii państwa na poziomie pierwszej klasy. Mój rocznik jeszcze dobrze pamięta komunę i socjalizm, więc mnie nie przekonują gadki o dawaniu bo się należy. Ja to już przeżyłem. Szkoda mi przedsiębiorców bo oni muszą dopompować pieniędzy do budżetu a jak za mało to się dodrukuje.

 • barbara333-4

  Oceniono 14 razy 4

  Polacy wybrali autotaryzm i partię o mafijnej strukturze, wstyd na cały świat ! Połowa Polaków to zacietrzewieni, frustraci, analfabeci polityczni, co się zrobiło z nami, połowa Polaków kupionych , Polska Banasia, bo takiego pokroju są ludzie głosujący na pis, drobni oszuści, lesery, co wykorzystują ten kraj jak pis

 • lun2000

  Oceniono 13 razy 3

  Nie jest najgorzej. Chociaz ten Szetyna to była straszna pomyłka i prawde mówiac nie nalezało mu sie zwyciestwo .Jak to?Taki nieudacznik miał rozgrywać karty? Padł ofiarą własnego lenistwa. Tyle partii i ciekawych osobowości w sejmie. Bedzie kolorowo.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 7 razy 3

  czyżby o większości pisowskiej lub nie, miała ostatecznie zadecydować Warszawa i glosy z zagranicy???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX