Wybory parlamentarne 2019. PKW podała cząstkowe wyniki do Senatu z 42,26 proc. komisji

Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 do Senatu. Znamy już dane z 42,26 proc. komisji obwodowych.
Zobacz wideo

Jak wynika z najnowszych danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, Prawo i Sprawiedliwość prowadzi także w wyborach do Senatu, zdobywając 49,41 procent głosów - tak wynika z danych pozyskanych z 42,26 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Wybory parlamentarne 2019. PKW podała cząstkowe wyniki do Senatu

Drugie miejsce z wynikiem 29,81 procent zajęła Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce - inaczej niż w przypadku wyborów do Sejmu - zdobyło PSL z wynikiem 5,49 proc. Pozostałe komitety zdobyły mniej niż 5 procent głosów.

Dane ze wszystkich obwodów do głosowania spodziewane są najwcześniej w poniedziałek wieczorem lub we wtorek.

Więcej o:
Komentarze (96)
Wybory parlamentarne 2019. PKW podała cząstkowe wyniki do Senatu z 42,26 proc. komisji
Zaloguj się
 • ojciecmateusza

  Oceniono 22 razy 14

  No to gratuluje. Pozdrawiam z Wiednia. Będę się przyglądał i śmiał i śmiał i śmiał...

 • antychryst2016

  Oceniono 31 razy 11

  Nie chce sie miedzy tym glupim narodem zyc, dobrze ze pracuje w idealnie platnym zawodzie z duza mobilnoscia wiec Kanado czekaj na mnie z otwartymi rekoma. Podatkow rocznie odporowadzalem za 10 pisowcow ale to nie wazne...

 • hi2per

  Oceniono 25 razy 7

  Co za głupi naród. Pora pakować walizki. Jak to wszystko walnie PiS-du to mnie tu już nie będzie.

 • pit_444

  Oceniono 6 razy 6

  Podawanie procentowych wyników do senatu nie ma większego sensu. Z danego okręgu wchodzi jeden senator z największą liczbą głosów. Reszta głosów przepada. Wynik w danym okręgu w żaden sposób nie wpływa na wyniki w kraju.

 • hakatumbaitsumani

  Oceniono 16 razy 4

  PISIORY TO OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX