Wybory parlamentarne 2019. Sondaż late poll: Wynik PiS-u bez zmian, KO zyskuje mandat

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w wyborach parlamentarnych 43,6 proc. poparcia i wprowadzi do Sejmu 239 posłów - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24. Badanie uwzględnia nie tylko dane zebrane przez ankieterów, ale również wyniki z niektórych lokali wyborczych, w których podliczono już głosy. Zaskakuje fakt, że w zaktualizowanych danych nie zmieniło się poparcie dla PiS-u, Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji.
Zobacz wideo

Znane są już wyniki sondaż late poll Ipsos dla TVN24, obejmującego dane ankieterów wraz z danymi pochodzącymi z niektórych lokali wyborczych, w których podliczono głosy. Nie są to ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych - te będą znane najprawdopodobniej w poniedziałek lub we wtorek.

Prawo i Sprawiedliwość w sondażu late poll uzyskało wynik 43,6 proc.  Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska - 27,4 procent. Co zaskakujące, poparcie obu komitetów w stosunku do poprzedniego sondażu exit poll nie zmieniło się.

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 12,4 procent poparcia. Próg wyborczy przekroczyły także komitety Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość - odpowiednio 9,1 i 6,4 procent głosów.

Zgodnie z obliczeniami pracowni Ipsos, jeśli wyniki sondażu late poll potwierdzą się, Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie 239 mandatów w Sejmie, Koalicja Obywatelska będzie miała 131 posłów, komitet SLD - 46 mandatów, PSL - 30 mandatów, a Konfederacja - 13 mandatów.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki sondażu exit poll

O godz. 21, z chwilą zamknięcia lokali wyborczych, opublikowano wyniki pierwszego z sondaży - exit poll Ipsos dla TVN24. Z pierwszych danych wynikało, że PiS zdobył poparcie na poziomie 43,6 proc., Koalicja Obywatelska - 27,4 proc., Lewica - 11,9 proc., PSL - 9,6 proc. i Konfederacja - 6,4 proc.

Sondaż exit poll dawał PiS-owi 239 mandatów w Sejmie, Koalicji Obywatelskiej 130, Lewicy - 43, PSL-owi - 34, a Konfederacji - 13.

Więcej o: