Wybory parlamentarne 2019. Sondaż late poll: Wynik PiS-u bez zmian, KO zyskuje mandat

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w wyborach parlamentarnych 43,6 proc. poparcia i wprowadzi do Sejmu 239 posłów - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24. Badanie uwzględnia nie tylko dane zebrane przez ankieterów, ale również wyniki z niektórych lokali wyborczych, w których podliczono już głosy. Zaskakuje fakt, że w zaktualizowanych danych nie zmieniło się poparcie dla PiS-u, Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji.
Zobacz wideo

Znane są już wyniki sondaż late poll Ipsos dla TVN24, obejmującego dane ankieterów wraz z danymi pochodzącymi z niektórych lokali wyborczych, w których podliczono głosy. Nie są to ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych - te będą znane najprawdopodobniej w poniedziałek lub we wtorek.

Prawo i Sprawiedliwość w sondażu late poll uzyskało wynik 43,6 proc.  Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska - 27,4 procent. Co zaskakujące, poparcie obu komitetów w stosunku do poprzedniego sondażu exit poll nie zmieniło się.

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 12,4 procent poparcia. Próg wyborczy przekroczyły także komitety Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość - odpowiednio 9,1 i 6,4 procent głosów.

Zgodnie z obliczeniami pracowni Ipsos, jeśli wyniki sondażu late poll potwierdzą się, Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie 239 mandatów w Sejmie, Koalicja Obywatelska będzie miała 131 posłów, komitet SLD - 46 mandatów, PSL - 30 mandatów, a Konfederacja - 13 mandatów.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki sondażu exit poll

O godz. 21, z chwilą zamknięcia lokali wyborczych, opublikowano wyniki pierwszego z sondaży - exit poll Ipsos dla TVN24. Z pierwszych danych wynikało, że PiS zdobył poparcie na poziomie 43,6 proc., Koalicja Obywatelska - 27,4 proc., Lewica - 11,9 proc., PSL - 9,6 proc. i Konfederacja - 6,4 proc.

Sondaż exit poll dawał PiS-owi 239 mandatów w Sejmie, Koalicji Obywatelskiej 130, Lewicy - 43, PSL-owi - 34, a Konfederacji - 13.

Więcej o:
Komentarze (81)
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż late poll: Wynik PiS-u bez zmian, KO zyskuje mandat
Zaloguj się
 • jvn

  Oceniono 41 razy 27

  I na to czekałem do 2 w nocy? Idę spać, a jak wstanę to PIS ma mieć poniżej 230 mandatów.

 • wo151

  Oceniono 28 razy 16

  Bardzo dobrze. Skutki nieuniknionej katastrofy spadną na PiS

 • phugoid

  Oceniono 23 razy 11

  zaczyna sie nocna zmiana, czyli kombinacje przy wynikach, za chwile piss poszybuje do 50% a reszta... wiadomo co, niewygodni zostana wyeliminowani, gru juz wspiera swoich przyjaciol z wolski...

 • rozterka47

  Oceniono 16 razy 10

  Faktycznie dziwne , ale z największych miast pewnie nie ma jeszcze wyników

 • Przemysław Swat

  Oceniono 19 razy 9

  To dobra wiadomość,bo lewicy rośnie poparcie.
  A by była jeszcze lepsza,gdyby pisiorom spadało.
  Najlepiej jakby im spadło poniżej 40 proc,ale to niemożliwe.
  Niech spadnie cokolwiek chociaż,to nie będzie większości potrzebnej do rządzenia.
  Pół żartem,jakby pisiory jednak nie rządziły,to Banaś w ramach pokuty będzie musiał popełnić honorowe seppuku,a zero ze złości kieszonkowy dyktaczor powiesi za cztery ziobra.
  Natomiast kuchta przed gniewem posępnego czerepu odleci czem prędzej na San Escobar i tyle go będą widzieli.

 • hatteras

  Oceniono 17 razy 9

  .Czy Polak jest madry po szkodzie ,czy przed szkoda i po szkodzie glupi?

 • Cezary Drozd

  Oceniono 10 razy 8

  Nieważne kto i jak głosuje ważne kto liczy głosy. Bratobojca wraz z pisem sfalszowali wybory. Już takie cuda kiedyś były za czasów PZPR. Partia Boga Jarosława musiała wygrać żeby unicestwic naród. (bóg po stworzeniu świata powiedział, idź zabij brata i okradaj ludzi a bramy niebios otworzę przed tobą)

 • agnrodis

  Oceniono 14 razy 8

  Moze PiS potrzebuje tych dodatkowych 4 lat, zeby sie unicestwic?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX