Wybory 2019. W sztabie PiS triumf, a gdzie jest Beata Szydło? Jarosław Kaczyński: Utknęła w korku

W sztabie Prawa i Sprawiedliwości trwa wielka radość. Z badania exit poll wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory parlamentarne i będzie miała samodzielną większość. Zdziwienie mógł wzbudzić fakt, że na ogłoszeniu pierwszych wyników zabrakło jednej z twarzy PiS - byłej premier Beaty Szydło. - Utknęła w korku i tylko dlatego jej tutaj nie ma - wyjaśnił prezes PiS.
Zobacz wideo

Według sondażu exit poll IPSOS dla TVN24 w wyborach parlamentarnych zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 43,6 proc. głosów, co daje jej 239 mandatów. Na pozostałych miejscach uplasowały się: Koalicja Obywatelska (27,4 proc.), Lewica (11,9 proc.), PSL (9,6 proc.) i Konfederacja (6,4 proc.). - Mimo potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński: Wygraliśmy mimo potężnego frontu przeciwko nam

Wybory 2019. W sztabie PiS zabrakło Beaty Szydło. "Utknęła w korku"

O godzinie 21 - w kluczowym momencie, gdy ogłaszano pierwsze szacunkowe wyniki wyborów - w sztabie Prawa i Sprawiedliwości zabrakło ważnej twarzy partii: byłej premier i europosłanki PiS, Beaty Szydło. Jej nieobecność skomentował podczas swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński. 

Utknęła w korku i tylko dlatego jej tutaj nie ma 

- zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Bo zaraz będą komentarze, że coś się stało. Nic się nie stało - doprecyzował.