Wybory 2019. Konfederacja wchodzi do Sejmu. Janusz Korwin-Mikke dziękuje "telewizji pisowskiej"

Zgodnie z pierwszymi wynikami exit poll podanymi przez TVN24 do Sejmu dostaną się także kandydaci ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. Według pierwszych danych w niższej izbie polskiego parlamentu zasiądzie 13 posłów tej partii.
Zobacz wideo

Zgodnie z wynikami sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS dla TVN24 na Konfederację zagłosowało 6,4 procent wyborców. Oznacza to, że z tego ugrupowania w Sejmie zasiądzie 13 przedstawicieli tej partii.

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja wchodzi do sejmu. Janusz Korwin-Mikke podziękował "TVPiS"

Podczas spotkania z wyborcami po ogłoszeniu sondażowych wyników Janusz Korwin-Mikke, lider Konfederacji, starał się uspokoić oczekiwania swojego elektoratu. Przypomniał o tym, że wyniki exit poll nie są jednoznaczne, a na świętowanie zwycięstwa przyjdzie czas dopiero po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez Państwową Komisję Wyborczą. - Ja bym się w tej chwili nie cieszył, wstrzymajmy się z radością - powiedział polityk przypominając o dobrych wynikach exit poll podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, które potem nie pokryły się z wynikami oficjalnymi.

Chcę podziękować przede wszystkim tym, którzy oddali na nas głosy. To są ludzie, którzy chcą żeby coś się zmieniło. Nasze hasło brzmiało: albo kontynuacja, albo Konfederacja. I ci ludzie wybrali Konfederację. Nigdy nie było współpracy między ludźmi o tak różnych poglądach: my, narodowcy, konserwatyści, monarchiści, libertarianie. Graliśmy jako jedna drużyna, szło nam wspaniale i mam nadzieję, że te wyniki to potwierdzą 

Jak podaje portal nczas.com na koniec przemówienia Janusz Korwin-Mikke podziękował także "telewizji pisowskiej". - Chciałbym również podziękować telewizji, konkretnie pisowskiej. Polacy nienawidzą jak kogoś się krzywdzi, widzieli jak nas traktują i dzięki telewizji państwowej mamy własnie ten znakomity wynik - powiedział lider Konfederacji. Dodatkowo podziękował również prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu: "Mam nadzieję, że będzie siedział, bo że zrobił głupotę, to nie znaczy, że ma mu ujść płazem". Przypominamy, że Konfederacja wygrała z TVP po tym, jak telewizja publiczna nie umieściła w sondażach przedwyborczych tego ugrupowania jako jedną z partii ogólnopolskich. Na sali słychać było skandowanie: TVPiS! TVPiS!

Więcej o:
Komentarze (99)
Wybory 2019. Konfederacja wchodzi do Sejmu. Janusz Korwin-Mikke dziękuje "telewizji pisowskiej"
Zaloguj się
 • eses2

  Oceniono 32 razy 14

  Korwin wraca do Sejmu po prawie 30 latach. W tamtym Sejmie zaledwie 3 posłów UPR było najbardziej produktywnym i sensownym kołem poselskim. Gdyby propozycje Korwina były wtedy przyjęte, to bylibyśmy w innym miejscu dzisiaj - słynna propozycja budżetu bez deficytu, prywatyzacja telewizji, 30% z prywatyzacji na ZUS itd, itp. Teraz reż nie będzie źle - do boju o konserwatywną i kapitalistyczną Polskę!

 • maryla.katrina

  Oceniono 32 razy 12

  Pewnie jutro okaże się, że nie wejda!
  Juz tak było z nimi ostatnio!

 • ktos210

  Oceniono 32 razy 12

  jak się cieszę! Mam prawo sądzić, że od czasu do czasu usłyszę jakieś mądre słowa s Sejmie!

 • baby1

  Oceniono 36 razy 10

  Z tych 13 posłów za parę tygodni połowa będzie w PiS-ie. Na szczęście i to nie wystarczy PiS-owi do zmiany konstytucji. Z drugiej strony, to PiS ma trybunał Konstytucyjny, to może spokojnie wprowadzać niekonstytucyjne ustawy, więc nadzieja tylko, że w Senacie nie będzie miał większości.

 • tommychicago

  Oceniono 16 razy 6

  Na Pejsbooku skrajnie lewicowy i populistyczny Osrodek Monitorowania i Zastraszania Ludnosci juz ma bol d... z powodu ze Konfederacja weszla do Sejmu
  🤣😉

 • weredyk_pl

  Oceniono 14 razy 6

  Jeżeli wejdą to JKM będzie marszałkiem seniorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX