Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki: Ostatnie 4 lata to droga pod górę z plecakiem kamieni

W wyborach parlamentarnych 2019 zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24. - Już dzisiaj możemy pełni radości powiedzieć, że ten wynik, który osiągnęliśmy, daje nam ogromny społeczny mandat mimo wielu przeciwności, wiatr nam wiał w oczy przez 4 lata, droga z plecakiem kamieni pod górę, a jednak pokazaliśmy znaczący, ogromny przyrost zaufania społecznego - skomentował premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w tegorocznych wyborów parlamentarnych - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 proc. badanych. W Sejmie także Koalicja Obywatelska (27,4 proc.), Lewica (11,9 proc.), PSL (9,6 proc.) i Konfederacja (6,4 proc.).

Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki o wyborach parlamentarnych

- Żadna partia w wyborach parlamentarnych, jeśli się potwierdzi ten wynik, nie miała nigdy procentowo takiego wyniku. To wielka wasza praca, wielka zasługa. Jeśli się potwierdzi, też ta bardzo wysoka frekwencja, pewnie ok. 57-58 proc., będzie to oznaczało, że ten nasz procent głosów przełoży się na 8 mln wyborców, 8 mln Polaków. Te dane muszą się jeszcze oczywiście potwierdzić

- mówił po ogłoszeniu wyników premier Mateusz Morawiecki.

- Nawet te 7,5-8 mln rodaków, które nam zaufały, są wielkim zobowiązaniem do spełnienia ich nadziei na kolejne 4 lata, żeby był to kluczowy etap na drodze do Polski jako państwa dobrobytu dla wszystkich. Polska jest jedna - dodał szef rządu.

- Już dzisiaj możemy pełni radości powiedzieć, że ten wynik, który osiągnęliśmy, daje nam ogromny społeczny mandat mimo wielu przeciwności, wiatr nam wiał w oczy przez 4 lata, droga z plecakiem kamieni pod górę, a jednak pokazaliśmy znaczący, ogromny przyrost zaufania społecznego - mówił Mateusz Morawiecki.

Więcej o: