Wybory 2019. Lewica wraca do Sejmu. Triumf w sztabie po ogłoszeniu wyników exit poll. "Zrobiliśmy to!"

- Kochani, kochane, wracamy do parlamentu! Wracamy tam, gdzie zawsze było miejsce polskiej lewicy - mówił Robert Biedroń w sztabie Lewicy, która według wyników exit poll zdobyła w wyborach parlamentarnych 11,9 procent. Oznacza to, że w Sejmie przypadną jej 43 mandaty.
Zobacz wideo

Wybory parlamentarne 2019. Znamy wyniki exit poll. Wynika z nich, że w Sejmie znajdzie się pięć partii. Głosy rozkładają się następująco: Prawo i Sprawiedliwość 43,6 procent, Koalicja Obywatelska 27,4 procent, Lewica 11,9 procent, PSL 9,6 procent, Konfederacja 6,4 procent. Frekwencja wyniosła 61, 1 procent.

Wybory parlamentarne 2019 r.Wybory parlamentarne 2019 r. Gazeta.pl

Wyniki wyborów 2019. Triumf w sztabie Lewicy

Z wyników exit poll wynika, że Lewica zdobywa 43 mandaty w Sejmie i będzie trzecią siłą polityczną. Po ogłoszeniu wyniku w sztabie wyborczym skandowano "Konstytucja!",  "Lewica". Na scenie pojawili się Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg. 

Kochani, kochane, wracamy do parlamentu! Wracamy tam, gdzie zawsze było miejsce polskiej lewicy, do świątyni demokracji, po czterech latach!

- mówił Robert Biedroń.

Daliśmy radę, połączyliśmy trzy pokolenia. Zrobiliśmy to, co w Polsce w życiu politycznym rzadko się zdarza: podaliśmy sobie ręce!! Będziemy pracować tak, żeby pokazać, że Polska może mieć inne oblicze niż to, które widzieliśmy przez ostatnie cztery lata

- podkreślał.

Więcej o: