Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński: Wygraliśmy mimo potężnego frontu przeciwko nam

- Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze. To, co było naszą główną siłą, czyli wiarygodność, dotrzymywanie słowa, musi trwać - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w sztabie wyborczym partii. Według sondażu exit poll IPSOS dla TVN24, PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość jest zwycięzcą tegorocznych wyborów parlamentarnych - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 proc. badanych. W Sejmie także Koalicja Obywatelska (27,4 proc.), Lewica (11,9 proc.), PSL (9,6 proc.) i Konfederacja (6,4 proc.).

Wybory parlamentarne 2019. Prawo i Sprawiedliwość zwycięzcą

- Mamy zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy, ale pamiętajcie, to są tylko badania. To nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości. Mimo potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma. A jeśli się utrzyma, to będzie trwała dobra zmiana

- mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Prezes PiS dodał, że partię "czeka refleksja nad tym, co się udało i nad tym, co się nie udawało" i co spowodowało, że znaczna część społeczeństwa nie poparła ugrupowania "mimo ewidentnych i oczywistych osiągnięć".

- To jest powód do tego, by się zastanowić, by dążyć do tego, aby sytuację w naszym kraju, ale przede wszystkim tą, która bezpośrednio zależy od nas ulepszyć, poprawić, byśmy my sami stali się lepsi z punktu widzenia społeczeństwa, by te wszystkie rzeczy, które nas jakoś obniżają, osłabiają nasze możliwości, zostały wyeliminowane

- dodał.

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński o wyniku PiS

- Musimy o tym pamiętać, jesteśmy formacją, która zasługuje na więcej, otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej. To oznacza zobowiązanie, które dotyczy nas właśnie, zobowiązanie do lepszej pracy, jeszcze większej ilości różnego rodzaju pomysłów, inwencji, przyjrzenia się tym grupom, które nas nie poparły - mówił Jarosław Kaczyński.

- Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze. To, co było naszą główną siłą, czyli wiarygodność, dotrzymywanie słowa, musi trwać. Musimy podtrzymać naszą wiarygodność, doprowadzić do tego, by nikt w Polsce nie miał wątpliwości, że to, co czynimy, jest i dobre, i realne i odpowiedzialne - powiedział.

Dodał, że PiS "panuje nad finansami publicznymi i poprawił radykalnie ich stan i będzie to trwało dalej".