Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński: Wygraliśmy mimo potężnego frontu przeciwko nam

- Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze. To, co było naszą główną siłą, czyli wiarygodność, dotrzymywanie słowa, musi trwać - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w sztabie wyborczym partii. Według sondażu exit poll IPSOS dla TVN24, PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość jest zwycięzcą tegorocznych wyborów parlamentarnych - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 proc. badanych. W Sejmie także Koalicja Obywatelska (27,4 proc.), Lewica (11,9 proc.), PSL (9,6 proc.) i Konfederacja (6,4 proc.).

Wybory parlamentarne 2019. Prawo i Sprawiedliwość zwycięzcą

- Mamy zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy, ale pamiętajcie, to są tylko badania. To nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości. Mimo potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma. A jeśli się utrzyma, to będzie trwała dobra zmiana

- mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Prezes PiS dodał, że partię "czeka refleksja nad tym, co się udało i nad tym, co się nie udawało" i co spowodowało, że znaczna część społeczeństwa nie poparła ugrupowania "mimo ewidentnych i oczywistych osiągnięć".

- To jest powód do tego, by się zastanowić, by dążyć do tego, aby sytuację w naszym kraju, ale przede wszystkim tą, która bezpośrednio zależy od nas ulepszyć, poprawić, byśmy my sami stali się lepsi z punktu widzenia społeczeństwa, by te wszystkie rzeczy, które nas jakoś obniżają, osłabiają nasze możliwości, zostały wyeliminowane

- dodał.

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński o wyniku PiS

- Musimy o tym pamiętać, jesteśmy formacją, która zasługuje na więcej, otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej. To oznacza zobowiązanie, które dotyczy nas właśnie, zobowiązanie do lepszej pracy, jeszcze większej ilości różnego rodzaju pomysłów, inwencji, przyjrzenia się tym grupom, które nas nie poparły - mówił Jarosław Kaczyński.

- Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze. To, co było naszą główną siłą, czyli wiarygodność, dotrzymywanie słowa, musi trwać. Musimy podtrzymać naszą wiarygodność, doprowadzić do tego, by nikt w Polsce nie miał wątpliwości, że to, co czynimy, jest i dobre, i realne i odpowiedzialne - powiedział.

Dodał, że PiS "panuje nad finansami publicznymi i poprawił radykalnie ich stan i będzie to trwało dalej".

Więcej o:
Komentarze (160)
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński: Wygraliśmy mimo potężnego frontu przeciwko nam
Zaloguj się
 • sabaton128

  Oceniono 39 razy 33

  Wygraliście bo kupiliście głosy za MOJE pieniądze!!! To tak samo, jakbyście spotkali żula pod sklepem i dali mu 20 zł na wódę, żeby poszedł głosować na was. To jest dokładnie to samo!
  A żul się cieszy, teraz dostanie wódę, jutro dostanie wódę, pojutrze troszkę mniej, ale też. A za tydzień wszyscy będą takimi żulami i nie będzie od kogo już ciągnąć kasy. Ale jego interesuje tylko dzisiaj.

 • nadachu12

  Oceniono 33 razy 29

  Co ten koleś ma z tymi militarnymi określeniami. Szyszko zginął, opozycja to front, każda próba wyjaśnienia afer to z kolei atak... Chyba mu za bardzo utrwalił się język z sowieckich szkoleń agenturalnych :)

 • art999

  Oceniono 28 razy 20

  No i mamy dyktaturę od listopada. Kaczy kurdupel pokaże nam swoją wizję Polski.

 • fakduck

  Oceniono 21 razy 17

  qrewskaTV zajęła pierwszą linię w waszych okopach.

 • piotraa81

  Oceniono 21 razy 17

  Wybraliście ciężki potężnej propagandzie TVPis...

 • demokratus

  Oceniono 25 razy 15

  Na rany Trockiego! Weszliśmy w strefę mroku Moskwy... Łukaszenko się śmieje...

 • harnas2001

  Oceniono 18 razy 14

  Tyle pieniedzy wydali na przekupienie rodakow a tu tylko 43% to chyba nie za wesolo jest

 • lastm10

  Oceniono 20 razy 14

  Putin pije toast z kaczką. Polska satelickim obszarem Moskwy. Wybory być może nawet sfałszowane, by mieć idealnie większość. Jutro będzie jeszcze większy procent dla pisbolszewików

 • matri3x

  Oceniono 18 razy 14

  Największy front to oczywiści ku...zja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX