Małgorzata Kidawa-Błońska na finałowej konwencji KO: "Dość" dyktaturze nieszczęśliwego człowieka!

Małgorzata Kidawa-Błońska podczas finałowej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Łodzi wezwała do głosowania przeciw PiS. - Po 89. roku nie było w Polsce władzy tak pazernej, jak ta teraz - mówiła, apelując o to, aby 13 października postawić tamę "dyktaturze jednego, nieszczęśliwego człowieka".

Małgorzata Kidawa-Błońska przemawiała na wiecu w Łodzi. Kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej namawiała, by przy urnie wyborczej słuchać "własnego serca". - To, co dzieje się teraz w Polsce, wymyka się spod rozumu. Wymyka się logice i rozsądkowi, i zwykłej ludzkiej przyzwoitości - powiedziała polityczka KO.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Dość dyktatury jednego, nieszczęśliwego człowieka

Powiedzcie „dość” dyktaturze jednego, nieszczęśliwego człowieka. Powiedzcie „dość”. Wykorzystajcie tę szansę. My chcemy Polski otwartej, tolerancyjnej, bogatej, wykształconej i przedsiębiorczej

- powiedziała kandydatka na premiera wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Po 89. roku nie było w Polsce władzy tak pazernej, jak ta teraz. Władzy tak pozbawionej skrupułów i pogardzającej tymi, którzy mają inne zdanie. Słowo pogarda to klucz do dzisiejszych wyborów, które najlepiej opisuje dzisiejszą władzę

- argumentowała i dodała:

Obecna władza nauczyła się kłamać, patrząc nam prosto w oczy, nauczyła się kłamać, patrząc do kamery telewizyjnej.

Tak dużej przewagi PiS jeszcze nie odnotowano

Pod koniec kampanii wyborczej partia rządząca zwiększyła sondażową przewagę nad opozycją. Według najnowszego sondażu CBOS partia Jarosława Kaczyńskiego w badaniu ma 46 proc. poparcia, daleko w tyle jest KO z wynikiem 19 proc. Do Sejmu weszłaby Lewica z wynikiem 9 proc. PSL razem z Kukiz'15 może liczyć na 8 proc. poparcia, a Konfederacja 6 proc.

Z kolei z sondażu Kantara dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM, który publikowaliśmy kilka dni temu, wynika, że na PiS chciałoby głosować 42 proc. wyborców, na KO - 29 proc., Lewicę - 13 proc., a Konfederację i PSL Koalicję Polską kolejno 5 i 4 proc.

Więcej o:
Komentarze (194)
Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na premiera,na finałowej konwencji KO w Łodzi, skomentowała w mocnych słowach rządy partii Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • marrob

  Oceniono 29 razy 15

  Dość dyktaturze nieszczęśliwego, zakompleksionego małego onanisty z Zoliborza.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 19 razy 13

  Ogromne opary Chciejstwa unosza sie nad nieskonczonym
  Zbiorem poboznych zyczen
  Cyklicznie powtarzane symbole, zaklecia, wizje, glupoty i brednie
  To wydaliny prezesa Jarka Kaczora upadlajajace nasze zycie

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 23 razy 13

  Po 89. roku nie było w Polsce władzy tak pazernej, jak ta teraz.
  Tu chodzi o 80 miliardów euro. O to prezes i jego wataha będzie walczyć. Tą sumę mają przed oczyma. I o to będą walczyć. Nie o Polskę.

 • owca888

  Oceniono 19 razy 11

  Małgośka, dzięki, że powiedziałś to, co myśli pół Polski.
  Ja nie będę tak grzeczna - Kaczyński, won za Ural.

 • minorek55

  Oceniono 25 razy 11

  Polakowi najlepiej jak wskazuje historia siedziedz pod butem i żyć na zasadzie marchewki i bata nisko kraj upada gdy sprzedaje swą godność za srebniki nic, aszkoda i mądre jest powiedzenie naszych dziadków mądry Polak po szkodzie

 • antropoid

  Oceniono 35 razy 9

  TO RACJA - on mimo władzy dalej jest nieszczęśliwy, bo mu z samym sobą źle, ale ilu się przy nim uszczęśliwia państwowymi pieniędzmi!... Takiemu np. rydzykowi, to uśmiech z gęby nie schodzi.

 • to-nie-un

  Oceniono 15 razy 7

  Nieszczęśliwy i jeszcze do tego bardzo złośliwy typ, otoczony chmarą klakierów. W sumie bardzo ubogi duchowo człowiek . No i okropny tchórz !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX