Sakiewicz walczy o głosy dla PiS-u. Jest apel do Konfederacji i Kukiza. "Wycofajcie się z wyborów!"

Tomasz Sakiewicz na pierwszej stronie "Gazety Polskiej Codziennie" zwrócił się z apelem do liderów Konfederacji i Kukiz'15, by wycofali się z wyborów. - PiS na pewno wygra, pozostaje jednak pytanie, czy nie zabraknie głosów, by stworzyć rząd. Te niezbędne głosy mogą zostać zmarnowane na listach Kukiz '15 i Konfederacji - przekonuje.
Zobacz wideo

W piątek na pierwszej stronie "Gazety Polskiej Codziennie" pojawił się apel Tomasza Sakiewicza. Redaktor naczelny tygodnika i wiceprezes Telewizji Republika zwraca się w nim do liderów Konfederacji i Kukiz'15, by zrezygnowali z udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października. Jak przekonuje, ich rezygnacja pomogłaby Prawu i Sprawiedliwości w uzyskaniu większości, która stworzy rząd.

Sakiewicz z apelem do Konfederacji i Kukiz'15. Namawia do rezygnacji ze startu w wyborach

W apelu zatytułowanym "Wycofajcie się z wyborów, nie marnujcie głosów!" Sakiewicz stwierdza, że "wiele wskazuje na to, iż ani Konfederacja, ani Kukiz'15 startujący z list PSL nie dostaną żadnych mandatów", więc liderzy partii od razu powinni się ich zrzec na rzecz wsparcia partii Jarosława Kaczyńskiego. 

Konfederaci nie wejdą do Sejmu, a Kukiz odda swoje głosy zielonym postkomunistom, sam nic nie dostając. Jedyne, o co mogą walczyć, to partyjne subwencje. Zmarnowane głosy mogą przesądzić o tym, czy Polską będzie rządził Biedroń ze Schetyną, czy też pozostanie dobra zmiana

- apeluje naczelny "Gazety Polskiej" na łamach ostatniego wydania przed ciszą wyborczą. 

PiS na pewno wygra, pozostaje jednak pytanie, czy nie zabraknie głosów, by stworzyć rząd. Te niezbędne głosy mogą zostać zmarnowane na listach Kukiz’15 i Konfederacji. Apeluję: wycofajcie się z wyborów i pokażcie, że bardziej kochacie Polskę niż pieniądze 

- dodaje.

"Takie wazeliniarstwo, jakiego świat nie widział. To nie jest dziennikarsko, to jest zwykły partyjny biuletyn" - skomentował Cezary Bronszkowski z portalu wsensie.pl.

2 miliony "Gazety Polskiej" 

Od środy rozdawane jest darmowe wydanie specjalne „Gazety Polskiej” na wybory - podają Wirtualne Media. Zaplanowano wydanie 2 milionów egzemplarzy, na pierwszej stronie krytykowane są rządy PO-PSL.

Przypomnijmy, że o "Gazecie Polskiej" w ostatnim czasie było głośno z powodu dystrybuowanych przez tygodnik naklejek z napisem "strefa wolna od LGBT". Pomysł spotkał się z dużą falą krytyki: w naklejce dostrzegano nawiązania do polityki nazistowskiej, która przed II wojną światową i w jej trakcie zakazywała Żydom, a później też innym obywatelom okupowanych krajów, przebywania w niektórych miejscach. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wydawcy "GP" wycofanie homofobicznych naklejek z dystrybucji. W ostatnim czasie informowano również, że fundacja założona przez Tomasza Sakiewicza otrzymała od państwa dotację w wysokości 6,7 mln zł na promowanie Puszczy Białowieskiej (otrzymała ją od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w czasach, gdy na czele instytucji stał Kazimierz Kujda). Z tych pieniędzy opłacono m.in. portal puszcza.tv. 

Czytaj więcej na ten temat: Miliony dla fundacji założonej przez Sakiewicza. Ile kosztowała puszcza.tv? Mamy wyliczenia

Więcej o:
Komentarze (267)
Sakiewicz walczy o głosy dla PiS-u. Jest apel do Konfederacji i Kukiza. "Wycofajcie się z wyborów!"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 75 razy 71

  "Dziennikarz" :))

  panie Sakiewicz pali się już pod du.ą ? korytko zagrożona ? całkowicie zrozumiały niepokój :)

 • jarro60

  Oceniono 57 razy 51

  Co na ten apel rzecznik PiS niejaki Fogiel?
  Gdyby taki apel zamieściła Wyborcza, Polityka czy Newsweek już by Fogiel grzmiał.

 • biesczad1

  Oceniono 54 razy 50

  Gazeta Wolska dostaje od reżimu judaszowe srebrniki, więc Tomuś musi na nie zapracować: podobno żadna praca nie hańbi - choć wstyd dla rodziny...

 • wozdo

  Oceniono 44 razy 44

  i to jest niezalezna.pI ??? hahahaha Rachoń były polityk PiSu. Rysz.Czarnecki we władzach wydawcy Gazety Polskiej. Jesteście sługusami PiSu i odwalcie się od innych Sakiewiczu.

 • walenty_kowadlo

  Oceniono 40 razy 40

  Wycofajcie się z wyborów! Sakiewicz potrzebuje budżetowej kasy !

 • acototak

  Oceniono 35 razy 35

  Ssakiewicz to kolejny rozwiedziony "katolik". Hipokryzja aż mu się wylewa

 • lica79

  Oceniono 34 razy 34

  Czemu Sakiewicz nie nosi PISowskiej legitymacji zupełnie oficjalnie ? Przecież wiadomo że nie jest żadnym dziennikarzem - zresztą podobnie jak Karnowscy czy Lisicki - tylko pisowskim medialnym pudlem gotowy obszczekać kogo sobie prezio zażyczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX