Wybory parlamentarne 2019. Nitras wygrał w sądzie z Gróbarczykiem. Poszło o "niszczenie stoczni"

Sławomir Nitras wygrał w trybie wyborczym z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem. Szef resortu stwierdził kilka dni temu, że Nitras i Grzegorz Schetyna "zniszczyli stocznie". Sąd uznał, że musi sprostować tę informację, ale Gróbarczyk już zapowiedział, że się odwoła.
Zobacz wideo

"Sąd nakazał Markowi Gróbarczykowi przeprosić za kłamstwo o mojej roli w upadku stoczni w Szczecinie. Rola Gróbarczyka w 2007 r., ministra gospodarki morskiej, i jego obecnych współpracowników, pełniących wtedy funkcje właścicielskie i zarządcze w stoczni będzie, mam nadzieje, wyjaśniona" - napisał na Twitterze Sławomir Nitras. Poseł dołączył do wpisu skan postanowienia sądu. Sprostowanie informacji o stoczni Gróbarczyk ma opublikować na Twitterze i nie usuwać przez 120 godzin.

Wybory parlamentarne 2019. Nitras wygrał w sądzie z Gróbarczykiem

Co dokładnie napisał Gróbarczyk? 7 października minister stwierdził: "Panie Schetyna, wraz z kolegą Nitrasem zniszczyliście stocznie, a dziś kpicie ze stoczniowców, którzy budują tam statki. Wyjątkowa bezczelność". Szef resortu już zapowiedział, że odwoła się od orzeczenia. "Będzie apelacja od tego dziwnego orzeczenia. Pan Nitras przed sądem stwierdził, że nie pamiętał za jaką ustawą głosował i jakiej ustawy był sprawozdawcą. Bezczelność - zagłosować za likwidacją stoczni, pozbawić ludzi pracy, a potem stwierdzić, że się tego nie pamięta" - napisał Gróbarczyk.

Więcej o: