Wybory parlamentarne 2019. Nitras wygrał w sądzie z Gróbarczykiem. Poszło o "niszczenie stoczni"

Sławomir Nitras wygrał w trybie wyborczym z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem. Szef resortu stwierdził kilka dni temu, że Nitras i Grzegorz Schetyna "zniszczyli stocznie". Sąd uznał, że musi sprostować tę informację, ale Gróbarczyk już zapowiedział, że się odwoła.

"Sąd nakazał Markowi Gróbarczykowi przeprosić za kłamstwo o mojej roli w upadku stoczni w Szczecinie. Rola Gróbarczyka w 2007 r., ministra gospodarki morskiej, i jego obecnych współpracowników, pełniących wtedy funkcje właścicielskie i zarządcze w stoczni będzie, mam nadzieje, wyjaśniona" - napisał na Twitterze Sławomir Nitras. Poseł dołączył do wpisu skan postanowienia sądu. Sprostowanie informacji o stoczni Gróbarczyk ma opublikować na Twitterze i nie usuwać przez 120 godzin.

Wybory parlamentarne 2019. Nitras wygrał w sądzie z Gróbarczykiem

Co dokładnie napisał Gróbarczyk? 7 października minister stwierdził: "Panie Schetyna, wraz z kolegą Nitrasem zniszczyliście stocznie, a dziś kpicie ze stoczniowców, którzy budują tam statki. Wyjątkowa bezczelność". Szef resortu już zapowiedział, że odwoła się od orzeczenia. "Będzie apelacja od tego dziwnego orzeczenia. Pan Nitras przed sądem stwierdził, że nie pamiętał za jaką ustawą głosował i jakiej ustawy był sprawozdawcą. Bezczelność - zagłosować za likwidacją stoczni, pozbawić ludzi pracy, a potem stwierdzić, że się tego nie pamięta" - napisał Gróbarczyk.

Więcej o:
Komentarze (30)
Wybory parlamentarne 2019. Nitras wygrał w sądzie z Gróbarczykiem. Poszło o "niszczenie stoczni"
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 22 razy 18

  Taki mamy obecnie poziom elity politycznej u władzy, kłamstwo przechodzi gładko, natomiast przyłapani na nim nie są wstanie powiedzieć przepraszam.

 • biesczad1

  Oceniono 21 razy 17

  Z tym PiSowskim Gróbarczykiem, który notorycznie od paru lat zapowiada zbudowanie promu i pokazuje gawiedzi lodołamacz posklejany taśmą?...

 • chateau.respawned

  Oceniono 18 razy 12

  Panie Gróbarczyk, pan nie szasta apelacjami, bo panu zabraknie jak naprawdę będzie pan ich potrzebował.

 • threemen

  Oceniono 13 razy 9

  Pisowcy będą się darli, bo sąd był polityczny, niesprawiedliwy, niezdekomunizowany, itd, itp.

 • lusjola

  Oceniono 13 razy 7

  Gratulacje Panie Sławomirze z wielką uwagą oglądam Pana wypowiedzi !!! Tak trzymać !!!

 • fakiba

  Oceniono 4 razy 4

  Nic dziwnego że wygrał , kłamstwo ma krótkie nogi , tak jak kaczor

 • zakrzyczny

  Oceniono 3 razy 3

  Wyrok potwierdza konieczność dokończenia "reformy" sądownictwa. Pozdrawiam wszystkich cymbałów, którzy ofiarowali rydzykowi świadectwa ppp na ratowanie Stoczni Gdańskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX