Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS nadal liderem. W Sejmie pięć ugrupowań

W najnowszym sondażu Kantara dla "Faktów" Prawo i Sprawiedliwość ma 40-procentowe poparcie. Koalicja Obywatelska wciąż jest w tyle. Do Sejmu oprócz tych ugrupowań weszłyby jeszcze trzy formacje.
Zobacz wideo

PiS w najnowszym sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 utrzymuje swój wynik z poprzedniego sondażu, przeprowadzonego w dniach 26-27 września - partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 40 proc. głosów.

Wybory parlamentarne 2019. Pięć ugrupowań w Sejmie

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 26 proc. respondentów, oznacza to dla KO spadek względem poprzedniego badania spadek o dwa punkty procentowe. Lewica w badaniu ma 12 proc. (wzrost o 2 p.p.). Do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja z poparciem 7 proc. (bez zmian) i PSL z Kukiz'15 (wzrost o 2 p.p.). 8 proc. respondentów odpowiedziało, że jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje.

Sondaż Kantar przeprowadzono w dniach 9-10 października na próbie 1503 osób. Margines dokładności wynosi 3 proc.

Sondaż dla "Super Expressu": Sejm bez Konfederacji

Nowy sondaż publikuje dzisiaj też "Super Expres". Wynika z niego że PiS może liczyć na wynik 45,38 proc., KO 27,22 proc., Lewica 14,33 proc., PSL-Koalicja Polska 6,99 proc. W podziale na mandaty wedlug "Super Expressu" sytuacja będzie wyglądała następująco: PiS - 244, KO - 133, Lewica - 63, PSL - 21. W sondażu zbadano też, na kogo będą głosowali wyborcy, którzy nie brali udziału w wyborach w 2015 r. Najwięcej z nich według badania zagłosuje na PiS. Sondaż dla "SE" przeprowadził Pollster w dniach 9-10 października na próbie 1059 osób.

Więcej o:
Komentarze (154)
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS nadal liderem. W Sejmie pięć ugrupowań
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 41 razy 27

  I ten sondaż może być najbliższy prawdy, co by potwierdzały ostatnie nerwowe reakcje PiS-u, Kaczyńskiego wychodzenie ze skóry i obiecywanie suwerenowi niemal wszystkiego ..
  A możemy zrobić przy urnie jeszcze lepszy wynik, na pohybel chętnym do piętnowania..

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 15

  Liderem w aferach.
  Olga Tokarczuk: To są ważne wybory dla mojego kraju. Zagłosujmy dobrze. Zagłosujmy za demokracją.

 • marc.pl

  Oceniono 22 razy 14

  Tak jak PiS na czas kampanii wyborczej wsadził Macierewicza do szafy tak Konfederacja ukryła przed wyborcami Kaje Godek - po wyborach na drugi dzień obydwoje z tej szafy szybko wyskoczą.

 • jogar

  Oceniono 20 razy 12

  Tragedia! Opamietajcie sie Polacy jezeli nie chcecie mieć zaścianka.

 • goldberg

  Oceniono 27 razy 11

  Wytłumaczcie mi proszę czego jeszcze nie rozumiecie w kraju w którym wzór rodziny stanowi facet z kotem oglądający rodeo lub kobieta mająca troję dzieci z trzema różnymi facetami. Wzorem uczciwości jest facet który wynajmuje pokoje na godziny w celach modlitewnych. Katolickie wartości reprezentuje poseł korzystający z usług prostytutek i jak przypuszczam z antykoncepcji ( zgodnie z nauką kościoła ) - czasem panience płaci a jak nie ma kasy to nie płaci. Oczywiście pieniążki wydaje nie w szarej strefie tylko w legalnym obiegu gospodarczym z paragonem. Jest takie powiedzenie czemuś biedny boś głupi a jeśliś biedny to zmień kanał w TV bo może cię okłamują lub przynajmniej wyjdź z domu i zobacz jak jest na zewnątrz. Może problemem jest nie cygaro za 12 zł i ośmiorniczki po 30 zł kilogram lub to, że ktoś lubi przeklinać ? Może problemem jest transport krawatu samolotem za bgatela 60 000 zł etaty dla dwórek po 80 000 miesiąc i tysiące podobnych sytuacji - może dając się kupić za 500 zł na dziecko jesteś zwykłym frajerem dającym głos praktycznie za nic ?

 • urian

  Oceniono 21 razy 11

  Ustawa o obniżeniu emerytur zawodowym wojskowym którzy służyli w PRL i wdowom po nich jest gotowa od roku. PiS już jawnie mówi , że wprowadzi ja w życie od razu po wyborach. Z wypowiedzi pisowskich posłów można wnioskować , że katalog osób planowanym zmniejszeniem emerytur będzie znacznie rozszerzony. Podobno najniższe emerytury mają mieć także ci, którzy w czasie stanu wojennego byli w służbie czynnej lub zostali powołani do ROMO. Podobno ma to dotyczyć także nauczycieli, którzy należeli do PZPR. I nie będzie to dotyczyć tylko emerytur mundurowych, ale też tych pobieranych z ZUS. Nie będzie miało znaczenia, że ktoś dostał powołanie do wojska, zastał go tam stan wojenny, a później całe życie pracował w fabryce. Był choć dzień w mundurze w stanie wojennym , no to obniżka emerytury do 882 złotych !

 • lisamonika

  Oceniono 12 razy 10

  Ten stary zgred judzi nas przeciwko innym Polakom. Pokazuje palcem wrogow, mowi o pietnowaniu. Dran. Polacy powinni byc zjednoczeni, bo to daje sile krajowi.

 • obywateleu

  Oceniono 23 razy 9

  Do mnie dzwonili, zadawali kilka pytań a na najważniejsze odpowiedziałem że na PIS, Mam nadzieję, że inteligentni Polacy widząc 90% dla PISu ruszą doopy i pójdą głosować, by nie było powtórki że 15% narodu wybrało rząd na 4 lata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX