Wybory parlamentarne 2019. Exit poll Wyniki głosowania, frekwencja woj. świętokrzyskie

Wybory parlamentarne 2019. Prawo i Sprawiedliwosć zwycięzcą tegorocznych wyborów do Sejmu. Według sondażu exit poll (IPSOS na zlecenie TVN24) partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała ponad 43-procentowe poparcie, co przekłada się na 239 poselskich mandatów. Powyborcze sondaże dają odpowiedź na pytanie o to, jak poparcie dla partii politycznych rozkładało się w poszczególnych województwach. Który komitet wywalczył najwięcej mandatów w województwie świętokrzyskim?
Zobacz wideo

Wybory parlamentarne za nami - lokale wyborcze zamknęły swoje drzwi w niedzielę o godzinie 21:00. Według sondażu exit poll przeprowadzone przez IPSOS dla TVN24, wybory do Sejmu wygrał PiS (43,6 proc. głosów). Przy takim poparciu, partia Jarosława Kaczyńskiego wprowadzi do izby niższej parlamentu 239 posłów. 27,4 proc. (130 mandatów) uzyskała Koalicja Obywatelska, a na SLD zagłosowało 11,9 proc. uprawnionych (43 mandaty). Próg wyborczy przekroczyły również: PSL-KP (9,6 proc., 34 mandaty) oraz Konfederacja (6,4 proc., 13 mandatów). Frekwencja w całym kraju wyniosła 61,1 proc.

Dzięki sondażowi exit poll wiemy już, które komitety mogły cieszyć się ze zwycięstwa w poszczególnych województwach. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów do Sejmu w województwie świętokrzyskim

Wybory parlamentarne 2019. Województwo świętokrzyskie. Wyniki głosowania, frekwencja

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu w okręgu wyborczym nr 33. Kto uzyskał w jego ramach największe poparcie?

Sondażowe wyniki wyborów do Sejmu w woj. świętokrzyskim:

PiS - 55,4 proc.,

KO - 15,7 proc.,

PSL-KP - 10,6 proc.,

SLD - 9,4 proc.,

Konfederacja - 6,4 proc.,

Inne - 2,5 proc.

Frekwencja w woj. świętokrzyskim wyniosła 57,6 proc.

Więcej o: