Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki głosowania, frekwencja województwo lubelskie

Wybory parlamentarne 2019. 13 października Polacy zdecydowali o tym, które ugrupowania wprowadzą kandydatów do Sejmu i Senatu. Od momentu zamknięcia lokali wyborczych poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących wyników głosowania - również w konkretnych województwach. Która z partii uzyskała więc najwyższe poparcie w województwie lubelskim? Jaką frekwencję zanotowano w tej części kraju?
Zobacz wideo

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS dla TVN24 tegoroczne wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 43,6 procent poparcia. Takie poparcie oznacza, że partia wprowadzi do izby niższej parlamentu 239 posłów (na 460). Kolejny wynik uzyskała Koalicja Obywatelska (27,4 proc., 130 mandatów). W sejmowych ławach zasiądą też posłowie: Lewicy, PSL-KP i Konfederacji. W skali całego kraju zanotowano 61,1 procentową frekwencję

Sondaż exit poll rzuca też światło na to, na jakie poparcie mogły liczyć poszczególne komitety w każdym z 16 województw. Kto może więc cieszyć się z wyborczego sukcesu w województwie lubelskim?

Wybory parlamentarne 2019. Województwo lubelskie. Wyniki głosowania, podział mandatów, frekwencja, incydenty

Mieszkańcy województwa lubelskiego wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu w okręgach wyborczych nr: 6 i 7. Poniżej zamieszczamy informacje o wynikach oraz frekwencji w tej części kraju.

W województwie lubelskim frekwencja wyniosła 59,5 procent. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 58,2 procent wyborców. 16,4 procent poparcia otrzymali kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Dalej poparcie prezentuje się następująco: PSL-Koalicja Polska -  11,8 procent, Konfederacja - 6,4 procent i Lewica - 6,1 procent.

Jak na razie PKW nie podała żadnych informacji na temat ewentualnych incydentów wyborczych w okręgach nr 6 i 7. 

Więcej o: