Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki głosowania, frekwencja województwo mazowieckie

Wybory parlamentarne 2019. Wybory do Sejmu przeprowadzono w minioną niedzielę, 13 października. Największe poparcie uzyskało w nich Prawo i Sprawiedliwość co przełożyło się na 239 mandatów. Dzięki sondażowi exit poll dowiedzieliśmy się, jak przebiegło głosowanie w poszczególnych województwach. Czy PiS zwyciężył również w województwie mazowieckim?
Zobacz wideo

Wiemy już, które z ugrupowań uzyskało najwięcej poselskich mandatów w zakończonych niedawno wyborach do Sejmu. Według sondażu exit poll dla TVN24 z wyborczego sukcesu może cieszyć się Prawo i Sprawiedliwość - na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 procent uprawnionych, co przełożyło się na 239 mandatów. Drugi wynik zanotowała Koalicja Obywatelska, a trzeci Lewica. W kolejnej kadencji Sejmu zobaczymy też posłów: PSL-Koalicji Polskiej i Konfederacji.

Pracownia IPSOS udostępniła też dane dotyczące przebiegu wyborów w konkretnych województwach. Który z komitetów osiągnął najlepszy wynik w województwie mazowieckim?

Wybory parlamentarne 2019. Województwo mazowieckie. Wyniki głosowania, podział mandatów, frekwencja, incydenty

Na mapie województwa mazowieckiego znalazło się 5 okręgów wyborczych, oznaczonych numerami: 16 (Płock), 17 (Radom), 18 (Siedlce), 19 (Warszawa) i 20 (Warszawa). Jak głosowali mieszkańcy województwa mazowieckiego?

Frekwencja w województwie mazowieckim wyniosła 67,8 procent. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 41,3 procent wyborców. Dalej poparcie prezentuje się następująco: 29,8 procent dla Koalicji Obywatelskiej, 12,6 procent dla Lewicy, 9,6 procent dla kandydatów PSL-Koalicji Polskiej oraz 5,7 procent dla Konfederacji.

Więcej o: