Kidawa-Błońska o słowach prezesa PiS o piętnowaniu wrogów. "Kaczyński wreszcie zrzucił maskę"

Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się do słów prezesa PiS z konwencji w Sosnowcu. "Kto pracuje dla naszych wrogów, będzie piętnowany" - powiedział Jarosław Kaczyński. Kandydatka KO na premiera stwierdziła, że to nie pozostawia złudzeń: prezes chce dalej świadomie dzielić Polaków na lepszych i gorszych. - Wczoraj zrzucił maskę - stwierdziła.

Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego z konwencji w Sosnowcu. Stwierdziła, że prezes PiS wreszcie pokazał "prawdziwą twarz".

Kidawa-Błońska: Prezes PiS Jarosław Kaczyński zrzucił maskę

Przez całą kampanię, ale przez całą moją pracę w polityce starałam się ludzi łączyć, namawiać do współpracy, żeby chcieli razem działać. Wczorajsze wystąpienie prezesa Kaczyńskiego pokazało nam zupełnie inną, dramatyczną sytuację w naszym kraju

- powiedziała kandydatka KO na premiera.

Prezes Kaczyński zrzucił wczoraj maskę i wreszcie powiedział prawdę, o czym myśli naprawdę, że chce Polaków dzielić i mówi bardzo wyraźnie. Jeżeli nie jesteś z partii PiS, to jesteś niczym i będziesz napiętnowany. Jeżeli nie działasz z nami, jesteś kolaborantem i także będziesz napiętnowany. (...) Wreszcie powiedział dramatyczną prawdę. Tylko zły człowiek może w taki sposób mówić o współobywatelach. Apeluję do wszystkich Polek i Polaków. Obrońmy Polskę przed takim podziałem, nienawiścią

- dodała.

Jarosław Kaczyński w Sosnowcu: Kto pracuje dla naszych wrogów, będzie piętnowany

Na wtorkowej konwencji wyborczej PiS w Sosnowcu Jarosław Kaczyński krytykował "przedstawicieli elit", którzy - jego zdaniem - dołączali do niekorzystnej dla Polski narracji historycznej. Zapowiadał "nowe elity" pod swoimi dalszymi rządami.

Nowa polska elita władzy i - mam nadzieję - coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani. I będą, proszę państwa, piętnowani dalej 

- mówił prezes Kaczyński.

Dziennikarze zgodnie odebrali te słowa jako zapowiedź cenzury.

Więcej o:
Komentarze (404)
Małgorzata Kidawa-Błońska o słowach prezesa PiS o piętnowaniu wrogów. "Kaczyński wreszcie zrzucił maskę"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 134 razy 122

  Jezu, jakie "wreszcie", kobito?... Już od 1992 wiadomo, co to za zaraza i chwast.
  A już od 2005 to na pewno. Tylko tępi nie widzą.

 • antropoid

  Oceniono 106 razy 98

  Ciągle to samo - raz na 4 lata przed wyborami troll się wycisza, a potem wyskakuje z jakąś pogróżką i wszyscy: "wreszcie się ujawnił".
  Jakby od wielu lat na co dzień nie pokazywał, jaka jest mendą.

 • pysio62

  Oceniono 73 razy 69

  Jadwiga Kaczynska, matka Kaczynskich, pracowala w cenzurze na Mysiej, i kto jest resertowym dzieckiem, pamietajac jeszcze o karierze Rajmunda Kaczynskiego i braciach Swiatkowskich.

 • edimerc

  Oceniono 77 razy 67

  Jak ma zamiar napiętnować tych którzy przyznali Nobla dla Tokarczuk?

 • evergreen111

  Oceniono 56 razy 50

  JAK TO BYŁO ZA ADOLFA, CZYLI KACZYŃSKI IDZIE KROK W KROK ŚLADAMI HITLERA!!!!!!

  1. Demokratyczne wybory (głosami sfrustrowanych i zniechęconych, ale nie większości społeczeństwa) wywindowały do władzy ludzi obiecujących "dobrą zmianę".

  2. Władza została skupiona w ręku jednostki - przy pozorach parlamentaryzmu i praworządności.

  3. Wola ludu stała się pretekstem do wprowadzania szybkich rozwiązań systemowych (stanęła ponad prawem).

  4. Zapanował kult wodza - nieomylnego, wielkiego stratega, troszczącego się o dolę prostego ludu.

  5. Struktury demokratycznego państwa prawa zostały podporządkowane władzy (w tym prokuratura i sądownictwo).

  6. Prawa mniejszości (etnicznych, seksualnych, politycznych etc.) przestały być szanowane, a przedstawiciele tych mniejszości stali się obiektem pogardy i represji.

  7. Opozycja straciła prawo głosu.

  8. Przeciwnicy i krytycy "zmiany" i przełomu uznawani byli za wrogów i ludzi, których należy usunąć z drogi.

  9. Stworzony został system, w którym szansę na robienie kariery otrzymały jednostki mierne, intelektualnie ostające od przywódców, lecz wierne i fanatyczne.

  10. Odwoływano się do retoryki narodowej, ze wskazaniem na "wolę ludu".

  11. Społeczeństwo miało tworzyć monolit kierujący się tymi samymi wartościami (niechęć i agresja wobec jednostek czy grup odstających od "słusznego" schematu).

  12. Państwo przejęło kontrolę nad życiem jednostki (stosując indoktrynację - od najmłodszych lat, inwigilację i rozbudowując aparat propagandy).

  13. Narodowi socjaliści (tak tak, ci od Hitlera) postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie.

  Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP.

  __

  Joseph Goebbels, przemówienie do sędziów 24.7.1934:
  „Silne państwo musi mieć możliwość usuwania nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim Narodowi!”

  ---
  Kiedy powstanie Kacza Bereza dla opozycji?

 • grajag

  Oceniono 57 razy 49

  Mądrzy Polacy od dswna wiedzą, że kaczor dzieli Ludzi na lepszy i gorszy sort. Co gorsze wielu podziela jego opinię i nienawiść zwłaszcza do wszystkich mniejszości.

 • polakadam

  Oceniono 55 razy 45

  Kaczyńskiemu wcale nie chodzi o Polskę. On che piętnować tych którzy nie pracują dla pisu.
  To i postęp kaczokomuny w porównaniu z poprzednią komuną.
  Dawniej dla takich mieli gułagi a teraz tylko pietnowanie.
  Myśl polityczna Lenina pozostaje żywa w kaczym obozie.

 • pysio62

  Oceniono 44 razy 38

  Ktos napisal: Glos zabral hetereoseksualny, młody, wysoki blondyn ojciec 5-ga dzieci Kaczyński :)))))) niech lepiej skomentuje to ... xxxxx Glapinskiego dostają po 500-700 tyś, brat Ziobro w Pekao, syn Przylebskiej w PZU albo syn Kaminskiego w BS (dzięki Glapinskiemu) po kilkaset tysięcy, Janina Goss znajoma emerytka Kaczyńskiego dostała juz 500 tys. ... FAKTYCZNIE KASTA PIS MA LEPIEJ ... Przecietny Polak ktory nie dostaje 500+ odczuwa jedynie wzrost cen ... Afera SKOK, KNF, NBP, Kaczyńskiego, Kuchcinskiego, Ziobro, Banasia wszystko zamiecione pod dywan ... ZERO INWESTYCJI tylko rozdawnictwo pieniędzy dla części społeczeństwa... łamanie prawa oraz wprowadzenie sowieckiego modelu rządzenia państwem ktorym nie obowiazuje prawo a wola chorego starca ... tępa propaganda ... totalne miernoty na stanowiskach ministrow z Sasinem, Andruszkiewiczem i Suskim na czele ... TOTALNE DNO

 • claudiusz

  Oceniono 32 razy 28

  taki komentaz przypomina mi czasy kiedy Hitler dochodzil do wladzy ....kiedy Polska sie obudzi i odrzuci pis od wladzy?....szkoda jaka wyrzadzil pis Polsce jest ogromna i potrzeba bedzie wiele pokolen aby to naprawic...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX