Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki głosowania, frekwencja województwo warmińsko-mazurskie

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż exit poll dla TVN24 wskazuje, że przeprowadzone w niedzielę wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a drugi wynik uzyskała Koalicja Obywatelska. Przez kolejne cztery lata w sejmowych ławach będą też zasiadać posłowie: Lewicy, PSL-Koalicji Polskiej i Konfederacji. Poza wynikami ogólnokrajowymi sondaż IPSOS uwzględnił też informacje o przebiegu wyborów w poszczególnych województwach. Na kogo najchętniej głosowali mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego?
Zobacz wideo

W niedzielę Polacy zdecydowali o obsadzie 460 poselskich i 100 senatorskich mandatów. W przypadku wyborów do izby niższej parlamentu, głosowanie odbyło się w 41 wielomandatowych okręgach wyborczych. Zgodnie z sondażem exit poll dla TVN24 najwięcej poselskich mandatów - 239 - przypadło kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. Czy partia Jarosława Kaczyńskiego triumfowała również w województwie warmińsko-mazurskim? 

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki głosowania, podział mandatów w województwie warmińsko-mazurskim

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu w ramach dwóch okręgów wyborczych: okręg nr 34 (powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz Elbląg) oraz okręg nr 35 (powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski oraz Olsztyn).

W województwie warmińsko-mazurskim frekwencja wyniosła 54 procent. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 42,8 procent wyborców. Koalicję Obywatelską poparło 23,6 procent mieszkańców tego regionu. 12,8 procent głosów oddanych zostało na PSL-Koalicję Polską, 10,8 procent na Lewicę, a 7,4 procent - na Konfederację. 

Więcej o: