Lech Wałęsa znowu zaskoczył. Tłumaczy, o co chodzi z tym poparciem dla PSL. "Rodacy, przepraszam!"

Na finiszu kampanii wyborczej były prezydent Lech Wałęsa znów jest w centrum wydarzeń. Opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym oznajmił, że w najbliższych wyborach jednak poprze Platformę Obywatelską, natomiast wcześniejsza deklaracja poparcia dla PSL była tylko i wyłącznie próbą udzielenia pomocy partii Kosiniaka-Kamysza w potrzebie.

Lech Wałęsa "jeszcze raz wyjaśnił" swoje ostatnie decyzje o udzieleniu wsparcia dla opozycyjnych ugrupowań.

Lech Wałęsa zamierza poprzeć Platformę, bo jest jedyną realną siłą zdolną pokonać PiS

Nie atakowałem PO, natomiast wykazywałem jak doszło do popierania przez masy PIS-u i na jakich bohaterach. Widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc. To są prawdziwe motywy moich poczynań

- napisał były prezydent na Facebooku.

W jednym z poprzednich wpisów, ze środy 9 października, zapowiadał, że wraz z żoną będzie głosował na swojego syna Jarosława, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Nadal podkreślał jednak życzliwość wobec ludowców.

Nieoczekiwane wsparcie dla PSL

Lech Wałęsa jeszcze w niedzielę był gościem konwencji Koalicji Obywatelskiej, gdzie przemawiał, a o jego wystąpieniu stało się głośno za sprawą stwierdzenia, że zmarły niedawno Kornel Morawiecki był "zdrajcą". Ale to nie był koniec niespodzianek, jakie Wałęsa zgotował wyborcom opozycji. Ogłosił bowiem nagle, że wycofuje swoje poparcie dla KO, a w zamian wesprze partię Kosiniaka-Kamysza.

Były prezydent ten fakt również ogłosił na Facebooku, ale po kilku godzinach usunął swój wpis. Od tego czasu wszyscy zastanawiali się, o co chodzi i kogo tym razem zmienny w politycznych deklaracjach Wałęsa obdarzy swoją życzliwością.

Po prostu chciał pomóc słabszym

W rozmowie z TVN24 jeszcze we wtorek były prezydent tłumaczył się w ten sposób: - Mi zależy na tym, by PiS przegrał. Kalkuluję tak, by wspierać wszystkie możliwości, które do tego prowadzą. PO sobie poradzi, natomiast z rolnikami jest problem, dlatego wydaje mi się, że trzeba im pomóc, żeby weszli do parlamentu, bo mogą nie wejść. Wtedy PiS weźmie parę punktów. Tak rozumując, jako stary polityk ustawiam się, żeby osiągnąć dla Polski zwycięstwo. 

To dziennikarze nie zrozumieli

Wszystkim komentatorom, którzy poczuli konsternację po serii sprzecznych deklaracji Wałęsy, rady udzielił  Mirosław Szczerba, który doradza też Wałęsie w kontaktach z mediami.

"Taka moja praktyczna uwaga dla wszystkich bez wyjątku mediów i dziennikarzy oraz pseudodziennikarzy. Proszę zwracać uwagę na Twittera, a nie Facebooka. Na TT nie ćwierkał p. Prezydent o poparciu i wycofywaniu poparcia dla jakiejkolwiek koalicji bądź partii. To tyle" - napisał na Twitterze. Tym samym zasugerował, że jeśli chodzi o Wałęsę, to zawsze "obowiązuje" wersja z Twittera - a przynajmniej powinni wiedzieć to "dziennikarze uważający się za poważnych".

Więcej o:
Komentarze (348)
Lech Wałęsa znowu zaskoczył. Tłumaczy, o co chodzi z tym poparciem dla PSL. "Rodacy, przepraszam!"
Zaloguj się
 • krzysiozboj

  Oceniono 71 razy 27

  W PSL odetchnięto z ulgą. Pozostałe partie też pewnie wdzięczne Lechowi, że nie zaszczycił ich swoim poparciem.

 • lukasztoczek

  Oceniono 44 razy 26

  ja już nie wiem, czy to były polityk, czy początkujący standuper

 • yeah_bunny

  Oceniono 37 razy 21

  to smutne, że w otoczeniu Pana Prezydenta Wałęsy nie ma jednej szczerej i troskliwej osoby, która pomogłaby mu ważyć słowa i studziła emocje.
  Lechu, niech Pan pozwoli polakom aby Pana zapamiętali z wyjątkowych rzeczy, które Pan dokonał, a nie z durnych wpisów na facebooku

 • matts06

  Oceniono 18 razy 12

  Czy PiS płaci PO za to by im sprzyjała? Wczoraj Sławomir Neumann w Polsacie powiedział, że możliwa jest koalicja PO z Konfederacją. Dziś Neumann mówi, że PO nie po drodze z Konfederacją. Naprawdę to są już jakieś jaja po prostu... Mam wrażenie, że PO chodzi tylko o to by PiS miał jak najwięcej. Osobiście 13.10.2019 głosuję na Lewicę, może jestem naiwniakiem, ale wierzę, że uda się wprowadzić świeżą krew i kilka świetnych osób, które za parę lat, może już za 4lata zmienią Polskę.

 • maryla.katrina

  Oceniono 36 razy 12

  Śmiać się, czy płakać?!
  Pomyśleć, że ten osobnik był Prezydentem Polski!

 • antyimperializm

  Oceniono 10 razy 10

  Cytując prezydenta Kwaśniewskiego: "Wierzę, że do niedzieli zdąży jeszcze poprzeć Lewicę". :)

 • sokrates2.life

  Oceniono 20 razy 8

  O
  T
  U
  siępuknij

 • kac

  Oceniono 24 razy 8

  Co ten człowiek się odezwie, to PiS kilka punktów zyskuje.
  Jarek wyślij mu kwiaty w podziękowaniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX