Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki głosowania, frekwencja województwo łódzkie

Wybory parlamentarne 2019. W niedzielę Polacy zdecydowali o obsadzie 460 poselskich i 100 senatorskich mandatów. Wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało ponad 43 proc. poparcia. Wiemy już, jaki wynik partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała w województwie łódzkim. Pracownia badawcza IPSOS udostępniła te informacje w ramach sondażu exit poll dla TVN24.
Zobacz wideo

W minioną niedzielę zdecydowaliśmy o obsadzie 460 poselskich i 100 senatorskich mandatów. Wybory do Sejmu z wynikiem 43,6 proc., wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Drugi wynik przypadł Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowało 27,4 proc. głosujących, dzięki czemu partia uzyskała 130 mandatów. W izbie niższej parlamentu znalazły się również: Lewica, PSL-KP i Konfederacja. W skali całego kraju zanotowano 61,1-procentową frekwencję.

Jak wysokim poparciem cieszyły się poszczególne ugrupowania w przypadku wyborów w województwie łódzkim?

Wybory parlamentarne 2019. Województwo łódzkie. Wyniki, podział mandatów w województwie łódzkim

Mieszkańcy województwa łódzkiego wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu w okręgach wyborczych nr: 9 (Łódź), 10 (Piotrków Trybunalski) i 11 (Sieradz). Najwięcej głosów wyborcy z województwa łódzkiego oddali na Prawo i Sprawiedliwość. Na to ugrupowanie zagłosowało 46,1 procent wyborców. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,1 procent. Dalej są Lewica (13,6 procent), PSL-KP (7,7 procent) i Konfederacja (5,7 procent). Frekwencja w tym województwie wyniosła 61 procent.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki głosowania, frekwencja województwo łódzkie
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 8 razy 8

  Interesują mnie wyniki w mieście Łodzi. To, że pis wygrywa w województwie było od dawna jasne. Ciekaw jestem jak bardzo wynik opozycji różni się od wyniku Zdanowskiej w wyborach samorządowych. Innymi słowy: ilu zwolenników PIS zagłosowało na Zdanowską, dzięki tej absurdalne kampanii negatywnej, jaką wówczas pis rozpętał.

 • Mariusz Małecki

  Oceniono 10 razy 6

  Niech prostactwo sobie polata. Im wyżej polecą, tym mocniej pier****ą o bruk i wtedy wróci demokracja.

 • el.pistolero

  Oceniono 7 razy 3

  Schetyna wstawiając na jedynce Zimocha, wyświadczył PiSowi niedźwiedzią przysługę. Tym posunięciem skłócił się z Zdanowską, która w wyborach na prezydenta miasta zgarnęła 70%. Zdnaka odcięła się od kandydatów Schetyny, pozując na bilbordach jedynie z kandydatami, których cenią łodzianie, a nie Warszawska centrala.

 • andyk3

  Oceniono 1 raz 1

  Taki piękny dzień mógłby być, gdyby nie te fatalne wiadomości o wygranej najgorszej z możliwych. No cóż, widać, że politycznie wyedukowani jesteśmy jako naród beznadziejnie. Przedkładamy doraźne korzyści (czyt. programy +) nad dobro przyszłych pokoleń. Będziemy mogli dzisiaj żyć jak na Rms Titanicu. Trafiony i powoli tonie a orkiestra gra dalej.

 • macbar001

  Oceniono 11 razy 1

  Ale wstyd.....
  Miłośnicy narodowego socjalizmu wygrywają w Łodzi...masakra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX