Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki głosowania, frekwencja województwo łódzkie

Wybory parlamentarne 2019. W niedzielę Polacy zdecydowali o obsadzie 460 poselskich i 100 senatorskich mandatów. Wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało ponad 43 proc. poparcia. Wiemy już, jaki wynik partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała w województwie łódzkim. Pracownia badawcza IPSOS udostępniła te informacje w ramach sondażu exit poll dla TVN24.
Zobacz wideo

W minioną niedzielę zdecydowaliśmy o obsadzie 460 poselskich i 100 senatorskich mandatów. Wybory do Sejmu z wynikiem 43,6 proc., wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Drugi wynik przypadł Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowało 27,4 proc. głosujących, dzięki czemu partia uzyskała 130 mandatów. W izbie niższej parlamentu znalazły się również: Lewica, PSL-KP i Konfederacja. W skali całego kraju zanotowano 61,1-procentową frekwencję.

Jak wysokim poparciem cieszyły się poszczególne ugrupowania w przypadku wyborów w województwie łódzkim?

Wybory parlamentarne 2019. Województwo łódzkie. Wyniki, podział mandatów w województwie łódzkim

Mieszkańcy województwa łódzkiego wybierali swoich przedstawicieli do Sejmu w okręgach wyborczych nr: 9 (Łódź), 10 (Piotrków Trybunalski) i 11 (Sieradz). Najwięcej głosów wyborcy z województwa łódzkiego oddali na Prawo i Sprawiedliwość. Na to ugrupowanie zagłosowało 46,1 procent wyborców. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,1 procent. Dalej są Lewica (13,6 procent), PSL-KP (7,7 procent) i Konfederacja (5,7 procent). Frekwencja w tym województwie wyniosła 61 procent.

Więcej o: