Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS wygrywa, KO ze spadkiem. Cztery ugrupowania w Sejmie

44,3 proc. badanych w sondażu IBRiS dla Onetu zadeklarowało oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość. 22,7 proc. to wynik Koalicji Obywatelskiej. Oprócz tych ugrupowań do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie formacje.
Zobacz wideo

Na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi przepaść między pierwszym, a drugim z kolei ugrupowaniem jest wciąż bardzo duża. Według badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu na PiS zagłosowałoby 44,3 proc. wyborców, taki sam wynik partia zanotowała w sondażu dla Onetu z 4 października. 22,7 proc. to wynik KO, która zaliczyła spadek o 1,6 punktu procentowego. 

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS wygrywa

Trzecia w zestawieniu jest Lewica z wynikiem 13,8 proc. (wzrost o 1,8 p.p.) Nad progiem plasuje się także PSL - Koalicja Polska z wynikiem 6,2 proc. (wzrost o 0,3 p.p.). W Sejmie nie zasiądą posłowie Konfederacji, na którą chęć oddania głosów zadeklarowało 3,5 proc. (o 0,1 p. p. mniej). 9,5 proc. odpowiedziało w badaniu, że nie wie, na kogo zagłosować. Frekwencja wynosi 58 proc. Sondaż przeprowadzono 8 października na próbie 1100 osób.

Więcej o:
Komentarze (169)
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS wygrywa, KO ze spadkiem. Cztery ugrupowania w Sejmie
Zaloguj się
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 74 razy 32

  Afera deweloperska - PiSuarom rośnie. Afera hejterska - PiSuarom rośnie. Afera sutenerska - PiSuarom nie spada. Jakby tak jeszcze Balbina kogoś zamordował, urosłoby im chyba do 100%. Co jest z tym porąbanym narodem? Chyba dopiero kryzys i hiperinflacja, którą wywołają, go otrzeźwi.

 • paastafarai

  Oceniono 36 razy 18

  Ludzie ograniczeni, a przy tym fanatycy, stanowią plagę ludzkości. Biada państwu, w którym tacy ludzie mają władzę. Są nietolerancyjni i pozbawieni wszelkich skrupułów. Uważają, że cały świat kłamie, a tylko oni mówią prawdę.
  Mikołaj Gogol

 • rozterka47

  Oceniono 37 razy 9

  Mam nadzieje , że niezdecydowani Polacy zagłosują jednak na któreś z ugrupowań opozycyjnych powstrzymując dalszą degradację państwa , dzielenie społeczeństwa, dewastację szkolnictwa, ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej .
  Tak im dopomoż zdrowy rozsądek .
  Przyzwoici Polacy nie głosują na PIS.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 22 razy 6

  Jeżeli chcesz banasiowej republiki rządzonej z tylnego siedzenia przez bandziorów, głosuj na PiS.

 • malgoska_k

  Oceniono 27 razy 5

  Sparszywiały suteren za 500 zyla na papierosy i alkohol to własne matki posprzedaje, a co dopiero jakiś tam oddać głos na swoich sponsorów. PIS może robić wszystko dopóki będzie się dzielił z suterenem.

 • phugoid

  Oceniono 28 razy 4

  byla zbrodnia musi byc i kara jak to ktos madrze zauwazyl, szykuj sie suwerenie...

 • hen354

  Oceniono 5 razy 3

  Zalozmy partie "trudno powiedziec" i zrobmy koalicje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX