Jarosław Kaczyński o elitach: Ci, którzy pracują dla naszych wrogów, będą napiętnowani

- Coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji w Sosnowcu. Dodał, że ta część "elity", która - w jego ocenie - pracuje dla "wrogów", została "napiętnowana" i będzie "piętnowana dalej".
Zobacz wideo

Na wtorkowej Konferencji w Sosnowcu Jarosław Kaczyński chwalił się tym, jak PiS zmieniło politykę zagraniczną i pozycję Polski. - Proszę sobie przypomnieć pierwszego września tego roku. Prezydenta Niemiec w Wieluniu i w Warszawie, przyznającego się do niemieckich zbrodni, mówiącego, jak było naprawdę - mówił prezes PiS. 

Zapewnił, że "idziemy drogą" odwrócenia wydarzeń ostatnich 300 lat historii Polski.

Ale przede wszystkim zmieniliśmy sytuację w tym sensie, że ta nowa polska elita władzy i - mam nadzieję - coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani. I będą, proszę państwa, piętnowani dalej 

- mówił prezes PiS. Wcześniej krytykował "przedstawicieli elit", którzy - jego zdaniem - dołączali się do niekorzystnej dla Polski narracji historycznej. - Mieliśmy filmy, książki, rożnego rodzaju akcje, które się wpisywały w tę narrację. Że przypomnę choćby taki film jak "Pokłosie", który przenosił te sprawy z przeszłości w czas teraźniejszy - mówił. Dodał, że "niektóre z tych filmów niestety były dobre w sensie artystycznym", ale "niszczyły polską reputację". 

 

"Czas tych elit się ostatecznie skończy"

Kaczyński mówił o drodze, którą jego partia "proponuje narodowi". - To jest droga zupełnie inna niż ta, która była drogą, można powiedzieć wymuszoną przez różnego rodzaju pseudoelity, które w Polsce zdołały narzucić swoje panowanie - powiedział. - Ja chce powiedzieć jedno. Zwycięstwo w wyborach oznacza, że czas tych elit się ostatecznie skończy! - mówił. 

Słowa Kaczyńskiego były komentowane przez dziennikarzy. Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej" oceniła na Twitterze, że to "zapowiedź cenzury". "Teraz można kręcić jedynie filmy sławiące Polskę" - napisała. "Uprzejmie proszę PiS o wskazanie metod piętnowania. Czy będą innowacyjne, czy sięgnięcie po stare metody?" - pytał z kolei dziennikarz Wojciech Szacki.

Więcej o:
Komentarze (459)
Jarosław Kaczyński o elitach: Ci, którzy pracują dla naszych wrogów, będą napiętnowani
Zaloguj się
 • pdppdp

  Oceniono 94 razy 92

  Nie tylko pracuję dla waszych wrogów, ale po prostu waszym wrogiem jestem.

 • def11

  Oceniono 59 razy 59

  Kaczyński otwartym tekstem zapowiada budowę autorytarnego państwa i po likwidacji wolnych sądów jak to ujął "ostatniego punktu oporu" zabierze się właśnie za "piętnowanie" wszystkich którzy ośmielą się mieć inne zdanie.
  13.10.2019 ostatnia szansa na, w demokratyczny sposób, odsunięcie PiS-u i tego szkodnika od władzy ! Idź głosuj !

 • d_ost

  Oceniono 61 razy 57

  Niestety, suweren jest jak ta żaba, którą się żywcem wolno gotuje. Jak się zorientujemy, że pływamy we wrzątku, będzie za późno.

 • zd46

  Oceniono 53 razy 53

  Kaczyński, to są groźby karalne, szantaż polityczny! Uzurpator przypisuje sobie nienależne prawa a jesteś NIKIM konstytucyjnym, nie jesteś "Piłatem" i nie ty będziesz krzyżował Polaków! Jesteś chory i nie tylko na kolano, ale i na głowę, tylko tam jeszcze nie potrafią wszczepić rozumu, nawet na NFOZ. To jakieś faszystowskie poglądy, a stąd już niedaleko do stygmatyzowania (kolorowe winkle) dla "czarnych owiec", jak w czasie okupacji. Kaczyński, idź do lekarza i to psychiatry, jeszcze przed wyborami..

 • dmbdmb

  Oceniono 49 razy 49

  Zupełnie jakbym Cyrankiewicza słyszał... Zapowiedź zamordyzmu i jedynie słusznej linii naszej partii.

  Nie sądziłem że dożyję odrodzenia PRL, a tu proszę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX