Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki głosowania i frekwencja - woj. kujawsko-pomorskie

W niedzielę 13 października o godzinie 21 zakończyły się wybory parlamentarne 2019 i poznaliśmy już wyniki sondażu exit poll, który pokazuje poparcie dla partii w konkretnych województwach. Kto wygrał wybory w województwie kujawsko-pomorskim? Jak wysoka była frekwencja?
Zobacz wideo

W przypadku Sejmu wybory przeprowadzono w 41 wielomandatowych okręgach wyborczych. Z sondażu exit poll, który przeprowadziła pracownia IPSOS na zlecenie telewizji TVP, TVN oraz Polsat, wynika, że rządzić Polską wciąż będzie Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego i ugrupowania tworzące z nią sojusz otrzymały 43,6 proc. głosów. Do Sejmu wejdą także reprezentanci Koalicji Obywatelskiej (27,4 proc.), Lewicy (11.9 proc.), PSL (9,6 proc.) oraz Konfederacji (6,4 proc.). Frekwencja w tegorocznych wyborach wyniosła 61,1 proc.

Wybory parlamentarne 2019 - exit poll. Województwo kujawsko-pomorskie. Wyniki i frekwencja

Na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego znalazły się dwa okręgi wyborcze - o numerach 4 (Bydgoszcz) i 5 (Toruń). Wiemy już, które ugrupowania mogą cieszyć się z wyborczego sukcesu w tej części kraju. Z sondażu exit poll wynika, że mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego głosowali w następujący sposób:

  • Prawo i Sprawiedliwość - 38,5 proc.,
  • Koalicja Obywatelska - 30,3 proc.,
  • Lewica - 13,5 proc.,
  • PSL - 10,1 proc.
  • Konfederacja - 6,6 proc.

Frekwencja w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła 58,2 proc.

Więcej o: