Mateusz Morawiecki wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP. Obowiązuje na terenie całego kraju

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego BRAVO-CRP. Decyzja ta ma związek ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi 2019.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP będzie obowiązywał na terenie całego kraju od czwartku 10 października od godz. 00:01 do 14 października do godz. 23:59. Ma on zapewnić bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni podczas wyborów parlamentarnych 2019, które odbędą się w najbliższą niedzielę, czyli 13 października.

Wybory parlamentarne 2019. Premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP. Co to oznacza?

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni, a stopień BRAVO-CRP jest drugim na czterostopniowej skali. Można go wprowadzić, gdy zaistnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. W czasie, gdy obowiązuje stopień alarmowy BRAVO-CRP, administracja publiczna musi zadbać o wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. W czasie, gdy obowiązuje stopień alarmowy BRAVO-CRP pracownicy służb zajmujących się bezpieczeństwem realizują takie zadania jak sprawdzenie dostępności usług elektronicznych czy monitorowanie bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w czasie, gdy obowiązuje stopień alarmowy, bezpieczeństwo uzależnione jest nie tylko od tego, jak działają służby, ale także od czujności obywateli. "W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego" - czytamy w komunikacie RCB.

Stopnie alarmowe w Polsce. Czy stopień BRAVO-CRP był już wprowadzany?

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje premier, podpisując stosowne zarządzenia. Stopień alarmowy BRAVO-CRP wprowadzono również na czas organizacji i przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w maju tego roku. Stopień ALFA, czyli pierwszy z czterech stopni alarmowych, obowiązywał z kolei podczas tzw. szczytu bliskowschodniego w Warszawie, szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a ostatnio także podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej o:
Komentarze (244)
Mateusz Morawiecki wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP. Obowiązuje na terenie całego kraju
Zaloguj się
 • Musi Cus

  Oceniono 75 razy 57

  Pierwszy krok do wprowadzenia stanu wyjątkowego 13.10. tak na wszelki wypadek.podobnie z tym ślubowaniem WOT w WWie.............vide 13.12 1981

 • donmarek

  Oceniono 56 razy 44

  Czyżby realnym było to, że może w wyborach paść niekorzystny wynik? Czy;i, trzeba być gotowym na możliwość błyskawicznego przesyłania poprawnie policzonych wyników z Nowogrodzkiej !!!

 • fakiba

  Oceniono 82 razy 38

  Już mu całkiem odbija , pewnie boi się że jak nie wprowadzi to wybory będą uczciwe !

 • miastomakow

  Oceniono 36 razy 32

  Kto pamięta jak morawiecki PRZYSIĘGAŁ że jego bank jako jedyny nie udzielił żadnego kredytu we frankach,

 • vito60

  Oceniono 41 razy 29

  BRAVO - Czołem Radzieckiej Partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX