Wybory 2019. Leszczyna pokazała skierowanie do endokrynologa. Termin? "10 czerwca 2021 roku"

Podczas debaty w TVN24 Izabela Leszczyna z KO jako dowód na wydłużające się kolejki do specjalistów pokazała skierowanie do lekarza na czerwiec 2021 r. - Chodzi o to, żeby pani Maria z Częstochowy, która ma guzki na tarczycy, nie musiała do mnie przychodzić z takim skierowaniem do endokrynologa - powiedziała do Marcina Horały z PiS.

Na początku debaty TVN24 kandydaci mówili o pomysłach swoich ugrupowań na usprawnienie służby zdrowia. Marcin Horała zarzucał, że w drugiej kadencji rządu PO-PSL zamknięto 350 oddziałów szpitalnych. - To, że Polacy muszą czekać w kolejkach, to jest spuścizna, którą odziedziczyliśmy po poprzednikach. Po kolei, krok po kroku to rozwiązujemy - powiedział przedstawiciel PiS. - Jeżeli będziemy rządzić drugą kadencję, tak samo skrócimy kolejki do kolejnych specjalistów. Uruchomimy fundusz modernizacji szpitali, żeby wspierać samorządy, które mają problem z zarządzaniem, żeby otrzymały dodatkowe środki - dodał.

Wybory parlamentarne 2019. W trakcie debaty Leszczyna pokazała skierowanie

W ripostach odpowiedzieli mu inni kandydaci. Adrian Zandberg stwierdził, że to niepoważne, bo właśnie za czasów PiS zamykane są szpitale. Krzysztof Bosak zwracał uwagę na odpływ absolwentów polskich uczelni medycznych za granicę. Głos zabrała też Izabela Leszczyna. - Poseł Horała mówiąc o ochronie zdrowia cały czas używał czasu przyszłego. Tymczasem PiS od czterech lat rządzi i jedyny sukces, jakim się pan pochwalił, to skrócenie kolejek do leczenia zaćmy. Chodzi o to, żeby w kolejkach nie umierali ludzie chorzy na raka i na serce, to się dzisiaj dzieje - powiedziała.

W swojej ripoście pokazała też skierowanie na leczenie do specjalisty. - Chodzi również o to, żeby pani Maria z Częstochowy, która ma guzki na tarczycy, nie musiała do mnie przychodzić z takim skierowaniem do endokrynologa. To skierowanie jest na 10 czerwca 2021 roku - stwierdziła. 

Więcej o:
Komentarze (94)
Wybory parlamentarne 2019. Leszczyna pokazała skierowanie do endokrynologa. "10 czerwca 2021 roku"
Zaloguj się
 • phugoid

  Oceniono 33 razy 25

  "chcą wyjeżdżać, niech wyjeżdżają" - józia hrynkiewicz z piss o lekarzach

 • takaprawda3000

  Oceniono 41 razy 23

  Ale PiSowskie trolle już ujadają. PiS rozmontował w 4 lata cała służbę zdrowia, a teraz szczeka że to tusk.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 23 razy 17

  To jest świadoma polityka. Ludzie starzy muszą krócej żyć w państwie PiSu, bo nie ma pieniędzy na ich emerytury, leki dla nich, nie mówiąc o obiecanej trzynastej czy czternastej emeryturze. Jak ich nie będzie, skrócą się kolejki do lekarza i budżet się zepnie. To nie przypadek, że po 4 latach "dobrej zmiany" długość życia w Polsce zaczęła się skracać.

 • gokle

  Oceniono 23 razy 15

  Tak to jest gdy sluzba zdrowia jest darmowa, niedoinwestowana, z personelem najgorzej oplacanym w calej Unii i infrastruktura pamietajaca wczesne lata 70-te, WOSP zebrajaca o pieniadze na krytycznie niezbedny sprzet. Ludzie umieraja czekajac na zwykle badania. III swiat 500 plusow.

 • maks1956

  Oceniono 18 razy 12

  nie tylko jest ten problem za czasów 4 letnich rządów PiS-u zamknięto 69 oddziałów szpitalnych brak wielu leków w aptekach i tak można jeszcze pisać pisać

 • luckey13

  Oceniono 23 razy 11

  "Jeżeli będziemy rządzić drugą kadencję" - co co robiliście przez tę kadencję?
  Było się zająć ważnymi rzeczami, a nie niedzielami niehandlowymi i likwidacja gimnazjów, co było problemem najmniejszej troski, o ile wogóle można to problemem nazwać...
  Ale po co, państwowa łapówka, to jest, przepraszam, 500+ poszło, więc po cos robić, nie?

 • phugoid

  Oceniono 23 razy 11

  co tu komentowac? suweren sie przecie krzepi malpkami i pincet plusem, sor-y i szpitale sa dla mieczakow i ciot, no nie?

 • maciejwscieklica

  Oceniono 8 razy 8

  w szpitalu MSWiA zaćmę przyspieszają w zawrotnym tempie. Juz proponują mi listopad. Tyle, ze potrzebne mi badania oczu w tym szpitalu mam na listopad, ale 2021 ! roku.
  Jak żyć ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX