Wybory 2019. Grzegorz Schetyna o słowach Lecha Wałęsy z konwencji KO: Niedziela nie była jego dniem

- Byłem zaskoczony. (...) Ta niedziela nie była rzeczywiście najlepszym dniem Lecha Wałęsy - tak Grzegorz Schetyna skomentował wystąpienie byłego prezydenta, który krytykował Koalicję Obywatelską na jej własnej konwencji. Schetyna stwierdził też, że jego zdaniem Wałęsa - choć wycofał poparcie dla KO - w nadchodzących wyborach i tak zagłosuje na swojego syna Jarosława, który startuje z listy ugrupowania w Gdańsku.

Szef Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zabrał głos w sprawie wystąpienia Lecha Wałęsy, który podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej niespodziewanie stał się krytykiem ugrupowania i negatywnie odniósł się do niektórych punktów programu KO, a Kornela Morawieckiego nazwał "zdrajcą". Jego wystąpienie wywołało burzę i było krytykowane przez przedstawicieli wszystkich strony sceny politycznej. We wtorek Wałęsa odwołał swoje poparcie dla Koalicji Obywatelskiej i wsparł PSL, bo - jak tłumaczył - nie jest pewne, czy wejdą do Sejmu. Następnie usunął swój wpis, kolejny raz zmieniając zdanie.

Czytaj też: Lech Wałęsa poparł PSL, teraz usunął wpis. Dziwne tłumaczenie jego współpracownika

Schetyna o cofnięciu poparcia przez Wałęsę: Po ludzku zrobiło mi się przykro

- Ta niedziela nie była rzeczywiście najlepszym dniem Lecha Wałęsy  - skomentował Grzegorz Schetyna w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News. Jak przyznał, był zaskoczony wypowiedzią byłego prezydenta - zwłaszcza tym, że nazwał on zmarłego niedawno marszałka seniora "zdrajcą".

Byłem zaskoczony tym, co Wałęsa powiedział na konwencji. Po pierwsze, było to dzień po pogrzebie. Po drugie Kornela Morawieckiego znam od lat, sam byłem w Solidarności Walczącej. To moja duma i ważna część mojego życia

- powiedział Schetyna.

Jak dodał, Wałęsa został zaproszony na konwencję KO, bo chciał wesprzeć ugrupowanie po raz kolejny.

Chciał poprzeć Koalicję Obywatelską, zaangażować się w kampanię wyborczą. Zawsze jesteśmy otwarci jak jest taki sygnał od Lecha Wałęsy, a tak było wielokrotnie, że wspierał nas przy różnego rodzaju wyborach i ważnych momentach. To ważny fragment historii naszego kraju. Ta niedziela nie była rzeczywiście najlepszym dniem Lecha Wałęsy

- dodał, zaznaczając, że zarówno Kornel Morawiecki jak i Lech Wałęsa są "bohaterami tamtych czasów" i zasługują na szacunek. - Takie postaci należy oceniać całościowo. Ja patrzę na Lecha Wałęsę nie przez pryzmat tych kilku słów, ale przez pryzmat wielkiej walki z komunizmem - mówił.

Schetyna stwierdził też, że zabolało go, gdy były prezydent wycofał się z poparcia dla KO - Po ludzku zrobiło mi się przykro. Jemu chyba też, bo usunął ten wpis [z informacją o poparciu dla PSL - red.] - powiedział. Jak dodał, jego zdaniem Lech Wałęsa - mimo swoich deklaracji - w nadchodzących wyborach i tak odda głos na listę KO, a konkretnie - na swojego syna, który kandyduje do Sejmu z Gdańska.

 Uważam, że Lech Wałęsa będzie głosował na Koalicję Obywatelską, na Jarosława Wałęsę

- przyznał wprost.

Więcej o:
Komentarze (73)
Wybory 2019. Grzegorz Schetyna o słowach Lecha Wałęsy z konwencji KO: Niedziela nie była jego dniem
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 28 razy 8

  Czy mi sie wydawało, czy po przemowieniu byly oklaski i uściski? 2 dni Grzesiowi zajęło zrozumienie tego co powiedział Wałęsa?! Prawdziwy lider:)))

 • big_ament

  Oceniono 24 razy 6

  Weźcie tego Wałęsę sobie odpuście, bo zdurniał chłop już do reszty, "dieta optymalna" jak widać bardzo mu zaszkodziła na mózg i układ nerwowy. Wychodzi bufon w tych swoich pomarańczowych okularach i niemiłosiernie pajacuje, pierdzieli głupoty, z powodów czysto egotycznych (czyli brudnych i PODŁYCH) obraża pana Kornela, którego dopiero co pochowano, coś niebywałego. Odbiera głosy KOKO, a właściwie to wasze oklaski po jego słowach odbierają (zwracam się do konwentowiczów oczywiście)... Żenada, żenada i jeszcze raz: ŻENADA.

 • jozbieszczad

  Oceniono 25 razy 5

  Jak tylko Wachowski pozostawił Wałęsę zdanego na samego siebie to Polacy mogą podziwiać prawdziwą twarz noblisty .

 • ktrztr

  Oceniono 19 razy 3

  Jak byś miał człowieku charakter to byś wstał i powiedział co na ten temat myślisz ale jesteś węgorzem ślizgającym sie po dnie jakim jest polityka

 • kmosb

  Oceniono 18 razy 2

  Wałęsie śni się "nocna zmiana"

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 1

  Mnie nie przeszkadzałoby, gdyby rzeczywiście okazał się "Bolkiem".
  No trudno, miał chwilę słabości, był szantażowany, naciskany.
  Ale przeszkadza mi to, że Wałęsa to niewyuczalny tłumok
  z każdym rokiem głupszy.
  Ale grunt, że ma bardzo wysokie mniemanie o sobie.
  Żeby już go to UFO porwało!

 • barakuda62

  Oceniono 7 razy 1

  Wszystko co Lechu zyskał w ostatnich latach skopał jednym durnym występem, choć mógł gębę o tym zdrajcy trzymać w kubeł choć sporo racji miał a tak... wszystko w PiSdu :(

 • marcinzliwerpula

  Oceniono 5 razy 1

  hahaha nie zauważyłem wcześniej, że wycofał poparcie dla własnego syna

 • bry46

  Oceniono 5 razy 1

  Głupiś grzesiu,dalej nic nie rozumiesz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX