Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Brejza wygrał w sądzie z Cezarym Gmyzem. "Kłamał na mój temat"

"Przed chwilą wygrałem proces wyborczy z Cezarym Gmyzem, który w TVP kłamał na mój temat" - poinformował Krzysztof Brejza. Poseł pozwał korespondenta TVP za wypowiedź, w której Gmyz zarzucił mu kierowanie stroną na Facebooku Sok z Buraka. Wcześniej w trybie wyborczym z TVP wygrał Borys Budka.
Zobacz wideo

"Przed chwilą wygrałem proces wyborczy z Cezarym Gmyzem, który w TVP kłamał na mój temat. Tak razem z moją wspaniałą żoną mec. Dorotą Brejzą walczymy z kłamstwem" - napisał na Twitterze Krzysztof Brejza

Krzysztof Brejza wygrywa z Cezarym Gmyzem

Chodzi o wypowiedź Cezarego Gmyza, który na antenie TVP Info zarzucił Bejzie kierowanie Sokiem z Buraka, satyryczną stroną na Facebooku. - Jedną z czołowych osób kierujących Sokiem z Buraka jest Krzysztof Brejza, który ma duże doświadczenie w organizacji wydziału nienawiści. Osoby, które doskonale znają Mariusza Kozaka-Zagozdę - założyciela hejterskiego profilu - to Kierwiński, Budka i Giertych - powiedział Gmyz. 

Brejza pozwał korespondenta TVP w Niemczech. "Dość tego festiwalu pomówień. Będę żądał zadośćuczynienia na rzecz Fundacji WOŚP. Niech przynajmniej potrzebujący coś z tego mają" - pisał we wrześniu poseł. Wyrok sądu skomentował Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Kasta w natarciu. Warszawski sąd - rozpatrujący pozew przeciwko TVP - odmówił przesłuchania autora materiału. Inny sąd nie przesłuchał świadków zgłoszonych przez Cezarego Gmyza, bo nie stawili się na rozprawę. Ale i tak sędziowie nakazali sprostowanie. Sędziowie bawią się w polityków" - napisał.

Pojawił się też komentarz Gmyza. "Do dziś nie wiedziałem, że w sądzie można bezkarnie kłamać i wygrać proces. Tryb wyborczy w którym nie można odebrać przyrzeczenia mówienia prawdy to farsa bo kłamcy nie grożą żadne sankcje. Brejza kłamał i we wniosku i na sali sądowej. I niestety nic mu za to nie grozi" - napisał na Twitterze dziennikarz. "Brejza zrobił dziś wszystko by nie pokazać bilingów, które go pogrążają. Niestety w trybie wyborczym okazało się możliwe niedopuszczenie tego kluczowego dowodu w sprawie" - dodał w kolejnym wpisie.

Wcześniej wygrał Borys Budka

To kolejny proces, który we wtorek zakończył się niepomyślnie dla państwowej telewizji. Wcześniej sądowe zwycięstwo ogłosił Borys Budka. Poseł wygrał w trybie wyborczym z TVP za zarzut, jakoby paragon, który pokazał podczas przedwyborczej debaty, był sfałszowany. Samuel Pereira nazwał Budkę kłamcą. Sąd uzasadniał, że polityk pokazał autentyczny paragon i nie mówił o cenie tego leku po refundacji. 

Więcej o:
Komentarze (182)
Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej wygrał w sądzie z Cezarym Gmyzem
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 79 razy 65

  Oczywiscie winna "kasta", bo przecież nie łgarze z TVPiS.
  A wystarczy nie kłamać.

 • def11

  Oceniono 54 razy 44

  Kaczyński już zapowiedział po wyborach kontynuację "reformy" sądów, orzekanie wbrew linii partii nie może więcej się powtórzyć.

 • mjs05

  Oceniono 42 razy 36

  Należy jak najprędzej uchwalić ustawę gwarantującą członkom PiS prawo do kłamania i przewidującą immunitet sądowy w tym zakresie.

 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 35

  Trotylarz dostał po łapach. Może mieć teraz problem z utrzymaniem drina. Może z gwinta się nawali.

 • zsm-5

  Oceniono 28 razy 24

  Gdyby sądy zajęły się wszystkimi kłamstwami pisich przekrętasów - z TVP na czele - niebawem zabrakłoby w Polsce sędziów do innych spraw.
  Suweren i tak z zachwytem w pisie oszustwa wierzy bez zastrzeżeń - podobnie jak wierzy kieckowym i sekcie smoleńskiej.
  Brak równowagi psychicznej we wczesnej fazie homo erectus ostatni raz miał miejsce w plejstocenie, ale historia lubi się powtarzać.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 29 razy 23

  Gmyzie, pokurczu dziennikarski.zrozum,że podstawić chciałeś fałszywych świadków i dlatego do Sądu nie przyszli. Nie wszyscy chcą szmacić sie z pisiorami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX