Wybory 2019. Poseł PiS twierdzi, że szantażuje go prostytutka, z którą się regularnie spotykał

Poseł Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska złożył zawiadomienie na prokuraturę dotyczące próby wyłudzenia od niego pieniędzy. Grzegorz Raczak twierdzi, ze szantażuje go młodsza o 30-40 lat prostytutka, z którą się regularnie spotykał.
Zobacz wideo

Jak podaje "Wyborcza" Grzegorz Raczak zgłosił do prokuratury w Gdańsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Polityk ma być szantażowany przez prostytutkę, z którą się regularnie spotykał.

Poseł PiS Grzegorz Raczak szantażowany przez prostytutkę: Zrobiłem to, co w takiej sytuacji może zrobić prawy obywatel

Doniesienia informatora zostały potwierdzone przez samego posła. - Zrobiłem to, co w takiej sytuacji może zrobić prawy obywatel. Jak to do mnie dotarło (szantaż), byłem na kongresie kardiologicznym w Paryżu. Osobę, która miała "coś" na mnie, uprzedziłem, że będę musiał powiadomić organy ścigania - powiedział dziennikarzom poseł PiS z Gdańska. Później Grzegorz Raczak dodał:

Prywatnie jestem mężczyzną po przejściach. (...) Niczego złego nie robiłem. Przyznaję, płaciłem za spotkania z tą kobietą. Uiszczałem opłatę, bo ja nie chcę nikogo krzywdzić. Nie chcę się żenić, nikomu nie obiecywałem małżeństwa. Nie dam się szantażować, niczego złego nie zrobiłem.

Poseł nie chce jednak ujawniać dodatkowych szczegółów, w sprawie nie wypowiada się także gdańska prokuratura. Według informatora "Wyborczej" podejrzewaną przez polityka szantażystką jest "kobieta, która żądała od niego pieniędzy, grożąc ujawnieniem fotografii ze wspólnych spotkań". Ma być nią młodsza o 30-40 lat prostytutka, która m.in. wspierała Grzegorza Raczaka podczas kampanii wyborczej w 2015 roku. Mężczyzna, który miał być już przesłuchany w tej sprawie twierdzi, że jest znajomym kobiety i przekazał, że miała ona otrzymywać nawet tysiąc złotych za spotkanie z posłem. Ich relacje popsuły się wtedy, kiedy poseł miał nie zapłacić jej za spotkanie, na które przyjechała z Warszawy do Gdańska (w tym czasie miał być na posiedzeniu Sejmu). Z nieoficjalnych informacji "Wyborczej" wynika, że kobieta została już zatrzymana w stolicy.

Grzegorz Raczak startuje z list PiS

Grzegorz Raczak z wykształcenia jest kardiologiem oraz profesorem nauk medycznych. Ślubowanie na posła złożył w 2016 roku, stając się jednym z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie. Pracował zwłaszcza w sejmowej komisji zdrowia, edukacji, nauki i młodzieży. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku startuje z list PiS z okręgu 24 przypisanego dla części województwa pomorskiego. Od 2008 roku jest wiceprezesem stowarzyszenia "Serca na ratunek". Jest także członkiem między innymi Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2005 roku został odznaczony Srebrnym, a w 2013 roku Złotym Krzyżem Zasługi. Grzegorz Raczak jest wdowcem, ma dwie córki oraz syna. 

Więcej o: