Wałęsa zmienił zdanie, już nie chce pomagać KO. Padło na PSL. "Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza"

Łaska Wałęsy na pstrym koniu jeździ, a finisz kampanii rządzi się swoimi prawami - napisaliby złośliwi. Były prezydent jeszcze w niedzielę wyrażał poparcie dla KO na konwencji Koalicji, by we wtorek deklarować, że wspiera... Władysława Kosiniaka-Kamysza i ludowców.

Lech Wałęsa jeszcze w niedzielę był gościem konwencji Koalicji Obywatelskiej, zresztą przemawiał podczas imprezy, a o jego wystąpieniu stało się szybko głośno. Wszystko za sprawą stwierdzenia, że zmarły niedawno Kornel Morawiecki był "zdrajcą".

Od tej wypowiedzi od niedzieli dystansowali się kolejni politycy startujący z list Koalicji Obywatelskiej. Tymczasem zaledwie dwa dni później, we wtorek, były prezydent na swoim koncie na Facebooku zamieścił oświadczenie, które pokazuje, że przyjaźń z KO puszcza w niepamięć.

Wybory parlamentarne. Lech Wałęsa zmienia zdanie. Chce wspierać Kosiniaka-Kamysza

Wałęsa opisał, dlaczego przestaje publicznie opowiadać, że głosuje na Platformę Obywatelską, która współtworzy KO. Utrzymuje, że to efekt ostatnich przedwyborczych sondaży.

Proszę publicznie Platformę Obywatelską, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza!

- napisał Wałęsa i wyjaśnił, że "nie może sobie wyobrazić", by nie było miejsca dla lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i jego ludzi w Sejmie. 

Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi z 'jego zorganizowania', nie mieli miejsca w parlamencie

- skwitował. Tym samym cofnął rekomendację dla swojego syna Jarosława, który startuje z listy KO z okręgu 25. w Gdańsku.

Wybory parlamentarne. Słabe prognozy dla PSL

O ile poparcie ze strony byłego prezydenta - jak pokazują ostatnie dni - jest zmienne, tak w jednym Lech Wałęsa jest nieprzejednany. Na koniec wpisu zaapelował oczywiście, by nie głosować na Prawo i Sprawiedliwość i odsunąć je od władzy.

Jeszcze raz proszę Was Rodacy posłuchajcie mnie uratujcie rozwój Polski, odsuńcie tych niebezpiecznych ludzi od możliwości decyzyjnych!

- napisał były prezydent.

Ostatnie sondaże rzeczywiście albo dają PSL (a właściwie PSL - Koalicji Polskiej, czyli wspólnej liście ludowców z kandydatami Kukiz'15) minimalny wynik nad progiem wyborczym albo poniżej 5 proc. Przykładem takiego badania jest ostatni sondaż przeprowadzony przez Kantar dla Gazeta.pl, "Gazety Wyborczej" i TOK FM - PSL i K'15 dostały w nim tylko 4 proc. głosów.

Więcej o:
Komentarze (374)
Wybory parlamentarne 2019. Lech Wałęsa zmienia zdanie. Koniec wspierania Koalicji Obywatelskiej. "Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza"
Zaloguj się
 • pol733

  Oceniono 47 razy 29

  To pomógł PSL owi nie przejść progu wyborczego. A swoją drogą ciekawe co na to Kukiz, który na temat Wałęsy miał wyrobione zdanie.

 • 3xm

  Oceniono 29 razy 21

  Spokojnie, jeszcze tydzień. Jutro poprze Czarzastego, a w piątek Korwina.

 • rejestr_przesuwny

  Oceniono 35 razy 21

  Pozdrawiam kochanych forumowiczów tak licznie wspierających Lecha Wałęsę po konwencji PO. Mam nadzieję że, nie odwrócicie się teraz od byłego prezydenta,równie sprawnie wytłumaczycie jego postępowanie :)

 • lina555

  Oceniono 30 razy 20

  Co ten człowiek wyrabia? Robi z siebie pośmiewisko. Chyba syn nie jest zachwycony.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 25 razy 19

  A już myślałem, że PSL w tych wyborach się prześlizgnie, a tu prosze. Znalazł się gwóźdź do trumny.

 • ppo

  Oceniono 20 razy 16

  Zatopił jeden statek, teraz przeniósł się wiercić dziurę w następnym. Niezłe teczki musi mieć na niego Kaczor!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX