Kukiz mówi, że głosowanie na PiS to "głos na dyktaturę". Zamieścił też know-how z listą, kogo warto poprzeć

Głosowanie na Koalicję Polską, to głosowanie na demokrację. Głosowanie na PiS, to głos na dyktaturę - w takim tonie na ostatniej prostej kampanii wypowiada się Paweł Kukiz. Choć wspiera wspólny projekt PSL i Kukiz'15, to na swoim Facebooku zamieścił mały "poradnik wyborczy" dla swoich zwolenników.
Zobacz wideo

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, startujący z list PSL - Koalicja Polska w wyborach parlamentarnych, w TVN24 zadeklarował, że "ma stuprocentową pewność, że PiS nie spełni jego postulatów". W kontekście możliwej koalicji z PiS oznajmił natomiast, że "jakikolwiek sojusz od razu odpada". Jednocześnie stwierdził, że 13 października Polacy przy urnach staną przed następującym wyborem:

Głosowanie na Koalicję Polską to dokonanie wyboru, czy głosujesz na demokrację (...), czy głosujesz na dyktaturę, czyli na PiS.

Tegoroczne wybory to "być albo nie być" zarówno dla formacji Kukiz'15, jak i PSL. Ludowcy i ludzie skupieni wokół Kukiza (Kukiz'15 nie jest partią) zdecydowali się razem powalczyć o mandaty w Sejmie, choć nie jest to porozumienie, jakie mogły wymarzyć sobie obydwie strony.

Wybory parlamentarne. Kukiz zamieszcza "poradnik" dla wyborców

Na Pawła Kukiza sypały się zresztą gromy, także od niedawnych kolegów z klubu poselskiego i sympatyków, za to, że w przeszłości często krytykował PSL i szeroko pojęte "partyjniactwo", tymczasem idzie na listach ludowców do wyborów.

Jednak i ten kompromis z ludowcami ma swoją cenę. Przetrzebione szeregi Kukiz'15 dają się we znaki, dlatego też jeszcze przed wizytą w telewizji, nad ranem, na Facebooku Pawła Kukiza można było znaleźć mały "poradnik wyborczy". Wszystko wygląda trochę jak apel, by zwolennicy Kukiz'15 przypadkiem nie oddali głosu na jakiegoś polityka z PSL, których na próżno szukać w jego rozpisce.

Na liście znaleźć można natomiast jeszcze obecnych posłów klubu Kukiz'15 (Agnieszka Ścigaj, Jarosław Sachajko, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka), a także samego Kukiza.

Więcej o: